doğa sürücü kursu cemre
 
5s dikey izosam bilgi

Vişne Sapı Çayı Ve Faydaları

visne-sapi-cayi-faydalari
Daha Fazla Göster

Vişne Sapı Çayı Ve Faydaları Kilo vermek isteyenlerin tercih ettiği vişne sapı gerçekten de metabolizmayı hızlandıran bir besin. Peki, vişne sapı gerçekten faydalı mı? Vişne sapı nasıl kullanılmalı? Uzman Diyetisyen Şebnem Kandıralı Yıldırım bu soruların cevabını veriyor.

Vişne sapı; anti inflamatuar (iltihap karşıtı), antiseptik, sıkılaştırıcı, sakinleştirici, detoksifiye edici, diüretik ve laksatif etkilere sahiptir.

KİLO VERMENİZE YARDIMCI OLUYOR, SELÜLİTİ ÖNLÜYOR

Metabolizmayı düzenlemeye yardımcıdır, vücudun toksin atımını desteklediğinden yağ ve selülitin ortadan kaldırılmasına ve cildin elastikiyetinin yeniden kazandırılmasına katkıda bulunur.
Beraberinde bağırsak sağlığının normalleşmesine yardımcı olur.

Fitoterapide yüzyıllardır etkili ve güvenli bir yöntem olarak vişne sapları kullanılmaktadır.
Bu diüretik etki saplarda bulunan doğal olarak bulunan bioflavanoidler ve potasyum tuzlarından gelmektedir.

Vişne sapları idrarla ve genel olarak sindirim sürecinde vücut atıklarının ortadan kaldırılmasını teşvik ederken, su tutulmasını hafifletmeye, şişkinlik oluşumunu önlemeye ve bacaklardaki klasik ödem belirtilerini azaltmaya yardımcı olur.

Vişne sapları vücudun doğal detoksifikasyon sürecine katkıda bulunur.

Güçlü diüretik ve iltihap karşıtı özellikleri sayesinde vişne sapları toz veya çay formunda böbrekler ve idrar yollarını temizlemeye ve interstisyel sistit ve glomerüler hastalıkların oluşturduğu semptomları hafifletmeye yardımcı olmak amacıyla kullanılır.
İdrar yolu ve böbreklerde oluşan taşları temizlemeye yardımcı olur. Taşlar büyükse en iyi yaklaşım uzman bir doktor aracılığıyla güvenli bir şekilde kurtulmak olacaktır.
Vişne saplarının böbrek, gut ve romatizma sorunlarının tedavilerinde ve genel bir sakinleştirici etki vererek sinirleri güçlendirmeye yardımcı olduğu kanıtlanmıştır.

Günde 1 avuç vişne mucizeler yaratıyorGünde 1 avuç vişne mucizeler yaratıyor

VİŞNE SAPI NASIL TÜKETİLİR? SAPI ÇAYI NASIL YAPILIR?

Vişne sapının faydalarından yararlanmak için onu çay olarak içmeniz gerekir.

Çay için taze veya kuru saplar kullanılabilir.
1 litre kaynar suya 5 yemek kaşığı sap ekleyin.
5 dakika kaynatın.
Üzerini örtün ve 15 dakika bekletin.
Süzdükten sonra isterseniz tatlandırıcı ekleyebilirsiniz.
Günde 1 fincan yeterlidir, yemeklerden yarım saat önce veya yemeklerden 2 saat sonra tercih edilebilir. Fazlası buzdolabında ağzı kapalı şekilde 3 gün kadar saklanabilir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir