doğa calven cemre
 
5s dikey akın bilgi

Vezirköprü’de Belediye Binasını Taşlayan Eylemcilerle İlgili Yeni Gelişme! O Sayı Arttı

samsunda-vezirkopru-belediyesini-taslayanlarla-ilgili-yeni-gelisme-0210
Daha Fazla Göster

Vezirköprü’de Belediye Binasını Taşlayan Eylemcilerle İlgili Yeni Gelişme! O Sayı Arttı Samsun’un Vezirköprü ilçesinde belediye binasının taşlanması olayıyla ilgili gözaltına alınan 24 kişiden 6’sı tutuklandı.

Vezirköprü ilçesinde 24 mahallede yapılacak olan arazi toplulaştırma çalışmalarına tepki gösteren vatandaşlar belediye binasının önünde yolu kapatıp belediye binasını taşlanmışlardı. İlçe Emniyet Müdürlüğü polis ekiplerinin duyarlı davranışları sonucunda eylem sona erdirilmişti. Olay sonrası polis ekipleri olaylara karışan 24 kişiyi gözaltına aldı. İlçe Emniyet Müdürlüğündeki işlemlerinin ardından Vezirköprü Adliyesi’ne sevk edilen 24 kişiden M.C., Ö.Ö, İ.B, İ.K, M.K. ve H.K. isimli şahıslar tutuklandı. 18 kişi de adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

AW432076 02 Ana Manşet

NE OLMUŞTU?

Geçtiğimiz günlerde Vezirköprü İlçesi’nde toplulaştırma kararına karşı çıkan öfkeli vatandaşlar, yolu trafiğe kapatarak belediye binası önünde bir araya gelmiş ve belediye binasını taşlamıştı. Bölgeye çok sayıda jandarma ve polis ekipleri sevk edilmiş, polis öfkeli kalabalığa biber gazı ve copla müdahale etmişti. Olayın ardından Vezirköprü Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen soruşturma kapsamında, İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri güvenlik kamerası kayıtlarını incelemeye almış, olaylara karıştığı gerekçesiyle toplamda 23 kişi gözaltına alınmıştı.

AW432076 01 Ana Manşet

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir