Uzman Anahtar Doğa Okulları cemre
 
Samsun Sürücü Kursu Uzmanlar Petrol HRS Ajans

Vezirköprü’de Belediye Binasını Taşlamışlardı! Tutuklu 6 Kişi Hakkında Yeni Gelişme

featured

Vezirköprü’de Belediye Binasını Taşlamışlardı! Tutuklu 6 Kişi Hakkında Yeni Gelişme Samsun’un Vezirköprü İlçesi’nde belediye binasının taşlanması olayıyla ilgili tutuklanan 6 kişi serbest bırakıldı

Samsun’un Vezirköprü İlçesi’nde 24 mahallede yapılacak olan arazi toplulaştırma çalışmalarına tepki göstererek belediye binasının taşlanması olayıyla ilgili tutuklu yargılanan 6 kişi mahkemece salıverildi.

WhatsApp Image 2021 11 27 at 19.25.08 Ana Manşet

MUHTARLARIN DURUMUNDA DEĞİŞİKLİK YOK

Belediye binası önünde çıkan olaylar sonrasında görevden uzaklaştırılan Adatepe Mahallesi Muhtarı Cemil Akbaş ve Esentepe Mahallesi Muhtarı Semra Ersoy ise önceki gün görülen duruşma sonrasında görev durumunda değişiklik olmadığı, uzaklaştırma kararının devam edeceği öğrenildi.

WhatsApp Image 2021 11 27 at 19.24.14 Ana Manşet

NE OLMUŞTU?

Vezirköprü İlçesi’nde 27 Eylül’de toplulaştırma kararına karşı çıkan öfkeli vatandaşlar, yolu trafiğe kapatarak belediye binası önünde bir araya gelmiş ve belediye binasını taşlamıştı. Bölgeye çok sayıda jandarma ve polis ekipleri sevk edilmiş, polis öfkeli kalabalığa biber gazı ve copla müdahale etmişti. Olayın ardından Vezirköprü Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen soruşturma kapsamında, İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri güvenlik kamerası kayıtlarını incelemeye almış, olaylara karıştığı gerekçesiyle toplamda 23 kişi gözaltına alınmış, 6 kişi tutuklanmıştı.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Samsun'a Dair Tüm Haberleri Yakından Takip Etmek İçin Uygulamamızı İndirin.