banner1313

banner1300

banner1334

banner1337

Vezirköprü'de karpuz üreticilerinin satış yerleri değişti

Vezirköprü ilçesinde karpuz üreticilerinin araçlarının, İstiklal Caddesi üzerinden kaldırıldığı bildirildi.

VEZİRKÖPRÜ 04.08.2019, 14:37 04.08.2019, 14:50
Vezirköprü'de karpuz üreticilerinin satış yerleri değişti

Tarlalarında ürettikleri karpuzları traktör römorku ve kamyonetlerle İstiklal Caddesi'ne getirerek satış yapan üreticilerin, bir süre önce zabıta ekiplerince, cadde üzerinde satış yapmamaları konusunda uyarıldığı öğrenildi. Üreticiler, kendilerine yeni bir yer gösterilmesi gerektiğini, üretici olarak ürünlerinin satışı konusunda kendilerine yol gösterilmesi gerektiğini söyleyerek tepki gösterdiği görüldü.

Amasya Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Saatçi ile yapılan görüşme sonrası üreticilerin yer sorununun çözüldüğü belirtildi.

Çiftçilerin mağdur olmaması için S.S. Amasya Pancar Ekicileri Kooperatifi Müdürlüğü'ne ait Vezirköprü Satış Mağazasının alanı üreticilere geçici süreyle tahsis edildi. Satış Mağazası sorumlusu Uğur Acar ve Pancar Dairesi Şefi Zafer Hamdi Akgün koordinesinde üreticiler alana taşındı. Araçların kaldırılmasının ardından elediye ekipleri cadde üzerinde temizlik çalışması yaptı. Boşaltılan alanın kullanılmaması için ise demir direkler dikildiği belirtildi. 

Yorumlar (0)