doğa yataks cemre
 
5s dikey arslan bilgi

Vennas Akyol Haznedar’dan, Samsun’da Üreten Kadınlara Destek

haznedardan-ureten-kadinlara-destek-0710
Daha Fazla Göster

Vennas Akyol Haznedar’dan, Samsun’da Üreten Kadınlara Destek Samsun’da turizm sektöründe faaliyet gösteren kadın girişimci Vennas Akyol Haznedar, İlk Kıvılcım 1919 Havza Kadın Üretim Kooperatifine destek verdi.

Samsun’da otel ve kafe işletmeciliği yapan Vennas Akyol Haznedar, İlk Kıvılcım 1919 Havza Kadın Üretim Kooperatifini ziyaret ederek, burada üretilen yöresel ve geleneksel ürünlerin ulusal pazara ulaşması için yapılabilecek çalışmalar hakkında kooperatif başkanı Nihal Baştuğ ile kooperatif kurucusu Şerife Döndür Acar ile görüştü.

20211007 2 50335143 69413859 scaled Ana Manşet

Baştuğ, üretilen ürünlerin pazarlanması konusunda desteğe ihtiyaçları bulunduğunu belirterek, bu bağlamda Haznedar’ın desteğinin önem taşıdığını söyledi.

Acar da kooperatif tarafından üretilen ürünlerin ilgi görmesinin kendilerini mutlu ettiğini dile getirerek, “İnşallah üyelerimizin ürettiği ürünler, Haznedar’ın işlettiği kafe ve otel aracılığıyla ülke geneline ulaşacak. Bu, hem kooperatifimiz hem de ilçemizin tanıtımı açısından önemli.” dedi.

20211007 2 50335143 69413856 scaled Ana Manşet

Haznedar ise kadın gücü ve istihdamı desteklemek adına İlk Kıvılcım 1919 Havza Kadın Üretim Kooperatifine destek olacaklarını anlatarak, “Kooperatifimizle iş birlikteliği yaparak otel ve kafemizde kadınlarımızın üretmiş olduğu organik ve yöresel lezzetleri ulusal pazara tanıtmak için kadınlarımıza destek olacağız. Her zaman üreten kadınlarımızın yanındayız ve destekçisiyiz.” ifadesini kullandı.

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir