banner1571

banner1567

banner1334

banner1345

banner1496

banner1324

31.10.2020, 08:36 144

VAR MI SENDE MUHAMMED YÜREĞİ

   
                          Düşün ki bir insan. Babasını hiç görememiş. Annesini altı yaşında kaybetmiş. Sonra daha küçükken emanet edildiği dedesini.  Sonra iki oğlunu eliyle toprağa vermiş. Ve Fatımat-ül Zehra hariç tüm kızlarını. Kendisi Kırmızı iken Beyaz gül olan sonsuz aşkı eşini, Haticesini sonra .Sonra mı ? Peygamber olduğu, İslam devlet başkanı olduğu halde yarı aç yarı tok geçen bir hayat. Sen bu adamın ümmetimdenim diyeceksin , bu adamın yoluna canım feda diyeceksin, Dolar % 10 yükseldi diye feryat edip, davanın tüm kazanımlarını bir tarafa atacaksın.
                    Artık midemi bulandıran öyle şeyler duyuyorum ki , yanyana namaz kıldığımız, bir zamanlar beraber omuz omuza birbirimize Peygamber kıssaları anlattığımız arkadaşlarım hakkında , şaşırmayacağım artık deyip, yapma ne olur , buda yapılmaz sözüyle bitiriyorum düşüncemi.
              Mesela Adam eski bir siyasetçi, nüfuzu var, almış paraları iki sene kullanmış , adamlar farkına varmasa devam edecek. Yada adam güç sahibi. Bir karar vericiye gidip ben felan feşmekan başkanıyım, bu olaya izin verme diye abanın hem altından hem üstünden sopa gösterebiliyor.
          Geçenler de bir gerçek savaşçı, mücahit arkadaşımdan dinledim. Dedi ki Samsundaki mesela tüm kurum,vakıf, dermek avukatlıklarını kimler yapıyor toplasak. Sonra bunları kaliteli ,genç,ihtiyacı olan, işlere uygun avukatlara verilmesi için referans olsak, ne güzel olur diye teklif getirdi. Değil mi mesela bir kişide on tane olacağına birçok yetili kişide birer tane olsun. Hem o kurumlar, daha fazla vakit harcanabileceği için daha çok verim alır, hem daha çok genç istihdam edilmiş, evine ekmek götürmüş olur. Tabii bu düşünceye karşı çıkacak babayiğit yok henüz. Mahalle baskısı var neticede . Ama bu baskı bile, bu güzel aynı zamanda verimli projenin yapılmasını sağlayamıyor. Ne olsa önde seçim var. Hele bir seçim geçsin be kardeş cevabı hazır. Daha ne seçimler geçerde be Müslüman !, sen onu yapamazsın. Niye ? sende o Yürek yok çünkü.Var mı ? Varsa yap , kahramanım ol, elini ayağını öpeyim dezenfektan döküp canım Arkadaşım. Hem Allahın rızasını kazan , hem O peygamberin Ümmeti olduğunu kanıtla. De ki “Bölüşürsek Çok Oluruz, Bölünürsek yok Oluruz “ , Haykır ve o lanet olası koltuğun gitsin altından. Adam ol, Kul ol, Muhammed ol.
         Gencim , bekarım o zaman. Gitar çalmayı öğreniyorum, Gazi Belediyesi korosuna gidiyorum. Bir ablam çalışma sonrası bir kafede oturacağız, Kuşadasından kardeşim geldi, gelir misin ? dedi. İş güç, çoluk çocuk yok, olur dedim. Gittik Kafede oturuyoruz. Kuşadalı abla anlatıyor Bohem yaşantılarını. Her gün sahilde ateşler ,balıklar , etler . Samos adasına gidiş , geliş, taş evler , Zeytin Ağaçları ,Yunan adalı dostlar. Muhabbet o biçim anlayacağınız. Ya ben de gelsem yapabilir miyim diye sordum ? Olur dedi Adalı abla, sesin güzel , fiziğin iyi , gitarı ilerlet 12 ay iş bulurum sana, Avukatlıkta yaparsın gündüzleri. Anlayacağınız benim ağzımın suları akıyor , çok afedersiniz. Sonra durdu ve Beni ömrüm boyunca etkileyecek o cümleyi kurdu dostlar ;
-    Ama sende O cesaret, o yürek yok.
                    Var mı sende güzel kardeşim o yürek , varsa yap hadi , dağıt tekelleşmiş hegemonyayı eşit ve ihtiyaç ölçüsünde . Değiştir bu düzeni. Günde dört saat uyku , milyon ton stress,iki parça peynir , ekmek yiyerek ülkeyi yöneten adama da layık ol hem. Bu adama yaptırmıyorlar bunu güç odakları , iktidar sayesinde palazlanan yerel Karteller. Gücü her şeye yetmiyor anlayacağın. Güç ver,Yürü Arkandan gelelim. Gelmeyen Gürhan NAMERTTİR.
                Yüce İnsanın doğuşunun Geçmiş yıldönümü Kutlu Olsun. Adam olun, Mümin olun yolu, yolunuz olsun.Eyvallah .Yar Mevla ömür verirse Haftaya görüşelim.
 

Yorumlar (1)
Göksel köksal 3 ay önce
Yüreği güzel gürhan kardeşim bu güzel yazısı için kutluyorum...