banner1365

banner1469

banner1345

banner1468

Van'da Atletizm Yarışması

banner1357

Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından yapılan puanlı atletizm müsabakaları sona erdi.Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) futbol sahasında gerçekleştirilen ve dört gün devam eden okullar arası puanlı atletizm müsabakalarına...

VAN 15.04.2014, 16:22
Van'da Atletizm Yarışması
banner1353
Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından yapılan puanlı atletizm müsabakaları sona erdi.

Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) futbol sahasında gerçekleştirilen ve dört gün devam eden okullar arası puanlı atletizm müsabakalarına Van ve ilçelerden toplamda 200'ye yakın sporcu katıldı. Sporcular, okullar arası puanlı atletizm müsabakalarında küçükler, yıldızlar ve gençler kız-erkek kategorilerinde uzun atlama, gülle, yüksek atlama, disk atma, cirit, 3000 metre koşu, 300 metre engelli koşuda yarıştılar. Çekişmeli geçen okullar arası puanlı atletizm yarışlarında dereceye girenler kupa ve madalyalarla ödüllendirildiler. Dereceye girenlere ödülleri Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Aslan Sinir, Spor Şube Müdürü Yalçın Özdemir, Okul Sporları Koordinatörleri Halil İbrahim İleri ve Umut Pişkin tarafından verildi.

Ödül töreninin ardından konuşan Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Aslan Sinir, öncelikle yarışlarda büyük emeği olan sporcuları, hakemleri ve antrenörleri tebrik ettiğini belirtti. Sinir, “Bilindiği üzere Van ilimiz atletizm sporunun yapılması için coğrafi yapısı uygun bir ilimizdir. Puanlı atletizmin tabana inmesi, daha küçük yaşlarda gençlerimiz tarafından sevilir ve yapılır hale gelmesi için elimizden geleni yapıyoruz. Bugüne kadar yapılan bütün çalışmalar bunun temel alt yapısını oluşturuyor. Sporcularımızın başarısı kadar ahlaklı olması da çok önemlidir. Bu konuda hepimize ahlaklı sporcu yetiştirmekte önemli görevler düşüyor. İlimizde çok sayıda atletizmci yetişmiş ve bunların birçoğu da iyi dereceler alarak, Van’ımızın ismini en iyi şekilde duyurmuştur. Buradan da çok iyi sporcular çıkacağına inanıyorum. Azimleri ve gayretleri onu gösteriyor. Çok güzel bir yarış oldu. Tüm sporcuları kutluyorum” dedi.

Yorumlar (0)
az bulutlu
Namaz Vakti 08 Aralık 2019
İmsak 06:09
Güneş 07:41
Öğle 12:32
İkindi 14:51
Akşam 17:12
Yatsı 18:39