baskaynak Doğa Okulları cemre
 
5s dikey çarsan HRS Ajans

Vali Zülkif Dağlı’dan OSB’lere İlişkin Açıklama: “İstihdam Artışına Doğrudan Katkı Sağlayacak”

featured

Vali Zülkif Dağlı’dan OSB’lere İlişkin Açıklama: “İstihdam Artışına Doğrudan Katkı Sağlayacak”  Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı Kavak, Havza ve Çarşamba Organize Sanayi Bölgelerine ilişkin son durumları düzenlenen ardışık toplantılarda değerlendirdi.

Kavak OSB Toplantısı’nda, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan Mesleki ve Teknik Eğitim İş Birliği Protokolü doğrultusunda Kavak OSB içerisinde Mesleki Eğitim Merkezi İrtibat Bürosu kurulacağını ifade eden Vali Dağlı, sanayi sektörünün ihtiyaç duyduğu nitelikli iş gücünün karşılanması noktasında büyük önem arz eden büronun istihdam artışına da doğrudan katkı sağlayacağını belirtti.

AW490314 03 Ana Manşet

İŞBİRLİĞİMİZ ARTARAK DEVAM ETMEKTE

Havza OSB Toplantısı’nda iklim değişikliğinin etkisini tüm dünyada daha şiddetli bir şekilde göstermesinin, yeşil ekonomiye geçiş sürecinin önemini artırdığını dile getiren Vali Dağlı, bu kapsamda, tüm altyapı tesisleri tamamlanan ve konumu nedeniyle de yatırımcılar tarafından yoğun talep gören Havza OSB’de Yeşil OSB Projesi’nin hayata geçirilmesi ve OKA’dan alınan destekle inşa edilen OSB Sosyal Tesisleri’nin üst katında 1000 m2’lik Meslek Lisesi Atölyesi kurulmasına yönelik çalışmalara başlanacağını söyledi.
Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir de Havza OSB’nin gelişmesi ve büyümesinin bölge için önemli olduğunu belirterek, “Önceliğimiz Havza OSB’de doluluk oranını artırmak, dolayısı ile istihdam sorununu çözmek. Aynı zamanda OSB’de ihtiyaç duyulacak ara eleman ihtiyacını sağlamak içinde gerekli kurumlar ile işbirliğimiz artarak devam etmekte” dedi.

AW490314 02 Ana Manşet

ALT YAPI İŞLERİNİN YAPIMINA BAŞLANACAK

Çarşamba OSB Toplantısı’nda kısa süre içerisinde altyapı ihalesinin yapılmasının ardından Çarşamba OSB’de alt yapı işlerinin yapımına başlanılacağını belirten Dağlı, beklentinin üstünde talep gören ve yatırımcılar için cazibe merkezi olan Çarşamba OSB’nin üretim ve istihdamın artmasına katkı sağlaması için özellikle ihracata dayalı ve yüksek katma değerli ürün üretimi yapan firmalara parsel tahsisi yapma konusunda hassasiyet gösterdiklerini söyledi.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

AW490314 01 Ana Manşet

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Samsun'a Dair Tüm Haberleri Yakından Takip Etmek İçin Uygulamamızı İndirin.