doğa calven cemre
 
5s dikey izosam bilgi

Vali Zülkif Dağlı’dan Müjde! İlk Etapta Samsun’da 100 Okula Kurulacak

ilk-etapta-samsunda-100-okula-kurulacak1511
Daha Fazla Göster

Vali Zülkif Dağlı’dan Müjde! İlk Etapta Samsun’da 100 Okula Kurulacak Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, diyabet hastalığı ile mücadele kapsamında ilk etapta 100 okulda revir kurulacağının müjdesini verdi

Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, diyabet hastalığı ile mücadele önemli çalışmalar yürütüldüğünü belirterek, “İlk etapta 100 okulda hayırseverlerin de desteğiyle revir kurulacak ve bu revirlerde hemşirelik bölümü öğrencilerinden yüz stajyerin görevlendirilecek” dedi.

WhatsApp Image 2021 11 15 at 16.30.38 1 Ana Manşet

ANLAMLI ZİYARET

Karadeniz Diyabetle Yaşam Derneği Samsun Şube Başkanı Remzi Aslan ve Yönetim Kurulu Üyeleri, ’14 Kasım Dünya Diyabet Günü’ dolayısıyla Tip 1 Diyabet hastası gençler Yaprak Gündoğdu ve Kerem Bektaş ile birlikte Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı’yı ziyaret etti.

WhatsApp Image 2021 11 15 at 16.30.38 Ana Manşet

BİRÇOK KİŞİDE GÖRÜLÜYOR

Diyabet hastalığının günümüzde bir çok kişide görülebilen bir sağlık sorunu olduğunu ve Karadeniz Diyabetle Yaşam Derneğiyle birlikte hastalıkla mücadele eden okul çağındaki çocukların eğitim hayatlarını kolaylaştıracak çalışmalar yürüttüklerini ifade eden Vali Dağlı ” Bu kapsamda ilk etapta 100 okulda hayırseverlerin de desteğiyle revir kurulacak ve bu revirlerde hemşirelik bölümü öğrencilerinden yüz stajyerin görevlendirilecek” dedi.

Vali Dağlı ayrıca diyabet bilincinin yaygınlaştırılması amacıyla yapmış oldukları çalışmalar ve diyabet hastalarına verdikleri desteklerden dolayı dernek üyelerini tebrik etti.

DAHA FAZLA SAMSUN HABERİ İÇİN TIKLAYINIZ SAMSUN HABER

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir