Samsun Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği depremin vurduğu Hatay'a ekmek gönderecek! Samsun Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği depremin vurduğu Hatay'a ekmek gönderecek!

BRİFİNG ALDI

Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğünü ziyaret eden Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, havaların soğumasıyla birlikte yaşanması muhtemel olumsuzluklara karşı planlanan kurum çalışmaları ve önümüzdeki günlerin hava tahminleri hakkında Bölge Müdürü Ahmet Sağlam'dan brifing aldı.

"HAYATİ ÖNEM TAŞIYOR"

Bölge müdürlüğünce yapılan son değerlendirmelere göre Samsun’da yağmur şeklinde devam eden yağışların bugün akşam saatlerinden sonra 600 metre üzeri rakımlarda kar yağışına dönüşmesinin beklendiğini ve Yakakent, Ayvacık, Asarcık, Ladik, Havza, Vezirköprü ve Kavak ilçelerinin yükseklerinde 3-5 cm örtü bırakabileceğinin tahmin edildiğini açıklayan Zülkif Dağlı, yük ve yolcu taşımalarında kullanılan taşıtlarda 1 Aralık-1 Nisan tarihleri arasında kış lastiği kullanılmasının zorunlu olduğunu hatırlatarak, can ve mal güvenliği için yük ve yolcu taşımacılığı yapan araçların dışında kalan tüm hususi araçlarda da kış lastiği kullanılmasının hayati önem taşıdığını bir kez daha vurguladı.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.