doğa yataks cemre
 
5s dikey akın bilgi

Vali Zülkif Dağlı, Samsun’da Koronavirüs Nedeniyle Yaşamını Yitirenlerin Sayısını Açıkladı!

samsunda-kac-kisi-koronavirusten-oldu
Daha Fazla Göster

Vali Zülkif Dağlı, Samsun’da Koronavirüs Nedeniyle Yaşamını Yitirenlerin Sayısını Açıkladı! Samsun Valisi Zülkif Dağlı, Samsun’da koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirenlerin sayısını açıklayarak, “Samsun’umuzda 12 tane sağlıkçımızı ve 3 binin üzerinde vatandaşımızı kaybettik” dedi.

Koronavirüs vakalarında bir zamanlar en yüksek riskli il olarak başı çeken Samsun’da yüz binde 678,72 ile görülen zirvenin ardından vaka oranı yüz binde 47,22’e kadar geriledi. 5 hafta Türkiye’nin en riskli ili olarak zirvede yer tutan Samsun zor günler atlattı. Yoğun bakım doluluk oranlarının yüksek seyrettiği ve sağlıkçıların bu dönemde mesai mefhumu gözetmeden çalıştığı ilde son 1.5 yılda 3 binin üzerinde vatandaşı koronavirüsten hayatını kaybetti. 10-16 Temmuz haftalık Kovid-19 tablosuna göre Türkiye’de koronavirüsten hayatını kaybedenlerin toplam sayısı 50 bin 450 olurken, Samsun’da 3 bin kişi ile toplam vefat sayısı yüzde 6 oldu. Samsun’un aşılama yüzdesi ise 66,9.

WhatsApp Image 2021 07 30 at 13.24.55 Ana Manşet

Samsun Valisi Zülkif Dağlı, bir günde 55 bin 555 aşılama yapılması hedefiyle başlatılan kampanyanın açılışında şu ana kadar dile getirilmeyen bir bilgi vererek, “Değerli arkadaşlar 1.5 yıl süre zarfında önemli sıkıntılar yaşadık bildiğiniz gibi. Sağlıkçılarımızı kaybettik. 12 tane sağlıkçımızı kaybettik. Samsun’umuzda 3 binin üzerinde vatandaşımızı kaybettik. Onun haricinde yine esnaflarımız dükkanlarını kapatmak durumunda kaldı. Okullarımız kapandı. Üniversitelerimiz açılamadı. Ancak bu aşı kampanyasından sonra yeni bir dönemle, yeni bir atılımla, yeni bir trendle inşallah Samsun’umuzda yüzde 75 aşı oranına ulaşmak suretiyle inşallah maviye dönen illerden biri olacağız. İnşallah Karadeniz’de ilk maviye dönen il biz oluruz büyükşehirler içerisinde. Bu manada bu kampanyayı önemsiyoruz” dedi.

WhatsApp Image 2021 07 30 at 13.25.01 Ana Manşet

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir