doğa samsun surucu kursu cemre
       
5s dikey arslan bilgi

Vali Dağlı’dan Açıklama: Samsun’da Aşı Olmayanlar İkna Edilecek

Vali Dağlı'dan Açıklama Samsun'da Aşı Olmayanlar İkna Edilecek
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Vali Dağlı’dan Açıklama: Samsun’da Aşı Olmayanlar İkna Edilecek Samsun Valisi Zülkif Dağlı, aşı olma konusunda endişeli olan vatandaşlar için sağlıkçıların bilgilendirme çalışması yapacağını söyledi.

 

Türkiye’nin koronavirüs tablosunda her 100 binde vaka sayıları bakımından Samsun’un 5 hafta Türkiye’nin en fazla vaka görülen ili olduğunu anımsatan Dağlı, alınan tedbirler ve aşı çalışmalarıyla bu oranın 47. sıraya kadar gerilediğini vurguladı.

20210516 2 48304967 65205559 Ana Manşet
 

Kentte aşılamada 500 binin üzerine çıktıklarına işaret eden Dağlı, “Yeni bir hamle başlatıyoruz. Maalesef aşı sırası gelmesine rağmen veya aşı olabilecekken aşı olmayan bazı vatandaşlarımız var. Onlara dönük bir çalışma yapıyoruz.” diye konuştu.

Vali Dağlı, ilçelerde kaymakamların ve sağlık kuruluşlarının bu yönde çalışmalara başladığını belirterek, şunları dile getirdi:

“Vatandaşlarımızın aşı olup olmama konusunda kafasına takılan bir husus varsa sağlıkçılarımız gruplar halinde işin tıbbi boyutunu onlara anlatacak. Onlarda da olumlu bir kanaat oluşmasını sağlayacağız. İnşallah aşı oranımızı daha da artıracağız. Çünkü aşının bu konuda ne kadar önemli olduğunu gördük. Bu Türkiye’de de dünyada da böyle. Aşılama oranını artıracağız.”

20210516 2 48304967 65205561 scaled Ana Manşet

Aşılama çalışmaları kapsamında vatandaşlara ulaşım desteği de sağlayacaklarını söyleyen Dağlı, “Birkaç ilçemizde deneme mahiyetiyle yaptık gayet güzel oldu. Örneğin köylerdeki vatandaşlarımız aşı olmaya ilçe merkezine gelemiyorsa minibüsler ve araçlar görevlendirmek suretiyle onları getireceğiz. Onların da aşı olmasını sağlayacağız.” ifadesini kullandı.

Dağlı, aşılama ve tedbirlerle birlikte Samsun’un yaza “pırıl pırıl” bir başlangıç yapacağına inandığını sözlerine ekledi.


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir