doğa samsun surucu kursu duru
       
5s izosam bilgi

Vali Dağlı, Siyasiler, Belediye Başkanları ve İl Başkanları Darbeyi Kınadı!

Vali Dağlı, Siyasiler, Belediye Başkanları ve İl Başkanları Darbeyi Kınadı!
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Vali Dağlı, Siyasiler, Belediye Başkanları ve İl Başkanları Darbeyi Kınadı! Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı başta olmak üzere, siyasiler, belediye başkanları ve il başkanı 27 Mayıs 1960 darbesinin yıl dönümü nedeniyle mesaj yayımladı.

Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı başta olmak üzere, siyasiler, belediye başkanları ve il başkanı, 27 Mayıs 1960 darbesinin yıl dönümü nedeniyle yayımladıkları mesajda, darbeyi demokrasi tarihinde kara bir leke olarak gördüklerini, merhum Başbakan Adnan Menderes’i, yol arkadaşlarını ve demokrasi şehitlerini rahmet ve minnetle andıklarını belirtti.

Türkiye’de 27 Mayıs 1960 sabahı gerçekleştirilen askeri ihtilal sonrası Anayasa ve TBMM feshedildi, siyasi faaliyetler bir süreliğine askıya alındı. Yargılamalar sonucu Başbakan Adnan Menderes, Dışişleri Bakanı Fatin Rüştü Zorlu ve Maliye Bakanı Hasan Polatkan’ın idamına karar verildi. Seçilmiş bir başbakan ve iki bakanı idama götüren 27 Mayıs Darbesi’nin üzerinden 61 yıl geçti.

DEMOKRASİ ŞEHİTLERİ
Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif DAĞLI: Demokrasi tarihimizin kara günü olan 27 Mayıs darbesini ve milletimize yaşattığı acıları her zaman yüreğimiz sızlayarak hatırlıyoruz. 27 Mayıs darbesinin yıl dönümünde Merhum Başbakan Adnan Menderes’i, yol arkadaşlarını ve tüm demokrasi şehitlerini rahmet ve minnetle anıyorum.

Zulkif DAGLI Foto Galeri

RAHMETLE ANIYORUM
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem KARAASLAN: “Yeter! Söz Milletindir” ilkesi doğrultusunda başlayan ve milletin büyük teveccühüyle güç kazanan demokrasi mücadelesine vurulan ilk darbe olan 27 Mayıs’ın 61. yıl dönümünde Merhum Başbakan Adnan Menderes, Fatin Rüştü Zorlu ve Hasan Polatkan’ı rahmetle anıyorum.

Cigdem KARAASLAN Foto Galeri

RUHLARI ŞAD OLSUN
AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Yusuf Ziya YILMAZ: Demokrasi tarihimize kara bir leke olarak geçen 27 Mayıs 1960 darbesinin sene-i devriyesinde Adnan Menderes, Fatin Rüştü Zorlu ve Hasan Polatkan’ı saygıyla, rahmetle anıyorum. Ruhları şad olsun.

Yusuf Ziya YILMAZ Foto Galeri

UNUTTURMAYACAĞIZ
AK Parti Samsun Milletvekili Orhan KIRCALI: Türk demokrasi tarihinin kara lekelerinden biri olan ve milletin vicdanında derin yaralar açan 27 Mayıs 1960 darbesinin 61 yıl dönümünde, idam edilen demokrasi şehitlerimiz Başbakan Adnan Menderes ve arkadaşlarını saygı, minnet ve rahmetle anıyorum. Unutmadık, unutturmayacağız!

Orhan KIRCALI Foto Galeri

YAD EDİYORUM
61. Hükümette Gençlik ve Spor Bakanı ve Samsun Milletvekili Suat KILIÇ: Demokrasiye ve Türkiye’ye ağır darbe vurulan 27 Mayıs ihanetinin 61. yıldönümünde, Merhum Başbakanımız Adnan Menderes ile bakanlarımız Fatin Rüştü Zorlu ve Hasan Polatkan’ı rahmetle yad ediyorum.

Suat KILIC Foto Galeri

DERİN YARALAR
Canik Belediye Başkanı İbrahim SANDIKÇI: Türk demokrasi tarihinin kara lekelerinden biri olan ve Türk milletinin vicdanında derin yaralar açan 27 Mayıs 1960 darbesinin 61. yılında, merhum Adnan Menderes ve arkadaşlarını rahmet ve minnetle yad ediyorum.

Ibrahim SANDIKCI Foto Galeri

DARBE SONUCU
Salıpazarı Belediye Başkanı Halil AKGÜL: Bugün 27 Mayıs… Demokrasinin hiçe sayıldığı, Türkiye Cumhuriyeti tarihine kara bir leke olarak geçen darbenin yıldönümü.
Bu vesileyle 27 Mayıs darbesi sonucu idam edilen Başbakan Adnan Menderes ve dava arkadaşlarını rahmet ve minnetle yad ediyorum. Ruhları şad olsun.

Halik AKGUL Foto Galeri

KANLI ELLER
Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan TOGAR: Türk demokrasi tarihine kara bir leke olarak geçen 27 Mayıs 1960 günü, milli iradenin idam edildiği gündür. Tarih, kanlı elleri asla unutmaz! Darbenin 61’inci yılında, Başbakan Adnan Menderes’i ve kader arkadaşlarını rahmetle anıyorum. Ruhları şad olsun.

Hasan TOGAR Foto Galeri

ASLA UNUTMADIK
Terme Belediye Başkanı Ali KILIÇ: Millî irademize vurulan 27 Mayıs darbesini ve demokrasi tarihimize çalınan #karaleke’yi asla unutmadık, unutmayacağız. Darbenin 61. yılında, darbeciler tarafından idam edilen merhum Başbakanımız Adnan Menderes ve yol arkadaşlarını rahmetle yad ediyoruz.

Ali KILIC Foto Galeri

HAZİN ANILAR
AK Parti Samsun İl Başkanı Av. Ersan AKSU: Demokrasi tarihimizin en hazin anılarının yaşandığı adadan tüm dünyaya demokrasi ve özgürlük ışığı saçıyoruz. 27 Mayıs 1960 darbesinin yıl dönümünde Şehit Başbakan Adnan Menderes ve arkadaşlarını rahmetle yad ediyorum.

Ersan AKSU Foto Galeri


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir