Vali Dağlı kısıtlama öncesi Samsunluları uyardı

vali-dagli-1
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Vali Dağlı kısıtlama öncesi Samsunluları uyardı Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, koronavirüs tedbirlerine hassasiyetle uyulması gerektiğini söyledi

 

Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, koronavirüs tedbirleri kapsamında uygulanacak 3 günlük sokağa çıkma kısıtlamasının fayda sağlayacağını belirterek, “Ancak tehlike henüz geçmedi ve mutasyonlu virüs en ufak bir rehavet ortamında çok daha hızlı bir yayılım gösterebilir” dedi.

vali dagli 1 Ana Manşet

TEHLİKE HENÜZ GEÇMEDİ

Koronavirüs vaka sayılarında düşüş eğiliminin yakalandığını belirten Vali Dağlı, “Hem sizlerin hassasiyeti hem de kısmi kapanma tedbirlerinin etkisiyle vaka sayılarında düşüş eğilimini yakalamış bulunmaktayız. Ancak tehlike henüz geçmedi ve mutasyonlu virüs en ufak bir rehavet ortamında çok daha hızlı bir yayılım gösterebilir. Salgının etkilerini en aza indireceğimize yönelik inancımızın arttığı bu süreçte, 3 gün uygulanacak olan sokağa çıkma kısıtlamasının, salgın zincirinin bir nebze olsun kırılması ve düşüşün kalıcı olması açısından oldukça faydalı olacağını düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

BİR ARAYA GELİNMEMELİ

Tedbirlere uyulmaya devam edilmesi gerektiğini belirten Vali Dağlı, “Elbette asıl faydayı, kısıtlama süresince tedbir ve kurallara uyarak, iftar, sahur ve teravihlerde kesinlikle bir araya gelmeyerek, taziyeleri telefonla yaparak kendi çabamızla görebileceğimizi unutmayalım. Aşılama çalışmalarımız kısıtlama süresince de gece 24.00’e kadar devam edeceğinden, isteyen vatandaşlarımızın iftardan sonra da aşı yaptırabileceğini ve kısıtlamadan muaf olanların muafiyet sebebinin zaman ve güzergah açısından uyumluluk gösterip göstermediğinin tavizsiz denetleneceğini bir kez daha hatırlatmak istiyor, sağlıklı günler diliyorum” diye konuştu.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir