Vali Dağlı Destek Ödemeleriyle İlgili Talimatı Verdi

Vali Dağlı Destek Ödemeleriyle İlgili Talimatı Verdi
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Vali Dağlı Destek Ödemeleriyle İlgili Talimatı Verdi Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, 5-10 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek engelli ve yaşlı aylıkları ile sosyal destek ödemeleri ile ilgili aksaklığa meydan verilmemesi talimatını verdi.

Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı başkanlığında yapılan toplantıda, koronavirüsle mücadele kapsamında yürütülen çalışmalar, tam kapanma süreci, Vefa Sosyal Destek Grupları’nın çalışmaları, engelli ve yaşlı aylıkları ile sosyal destek ödemeleri ile ilgili konular görüşüldü.

DAĞLI BİLGİLENDİRDİ
İlçe kaymakamları ve ilgili kurum müdürlerinin katılımıyla video konferans sistemi üzerinden gerçekleştirilen toplantıda, 5-10 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek engelli ve yaşlı aylıkları ile sosyal destek ödemeleri kapsamında; PTT kartına ya da IBAN numarasına ödemesi yapılacak olanların haricindeki hak sahibi ödemelerinin Vefa Sosyal Destek grupları bünyesinde, PTT dağıtıcıları, kolluk görevlileri ve diğer kamu personeli aracılığıyla yerine getirileceğini belirterek, uygulamanın hassasiyetle takip edilmesi ve aksaklığa meydan verilmemesi talimatını veren Vali Dağlı, “Tam kapanma sürecinde kolluk birimlerimiz tarafından seyahat izin belgeleri ile muafiyet belgeleri zaman ve güzergah açısından titizlikle denetlenmekte ve suistimale asla izin verilmemektedir. 112 Acil Çağrı Merkezi numarası üzerinden ulaşan kıymetli büyüklerimiz ile ağır hastalığı olan vatandaşlarımızın ihtiyaçları Vefa Sosyal Destek Gruplarımız tarafından ikametlerine götürülmek suretiyle karşılanmaktadır” dedi.

İYİ DEĞERLENDİRİLMELİ
Samsun’da salgının etkilerini en aza indirerek yaza çok daha rahat girebilmemiz için tam kapanma sürecinin çok iyi değerlendirilmesi gerektiğini altını çizen Vali Dağlı şunları söyledi, “Bu noktada kıymetli Samsunlulardan istirhamımız, biraz daha sabır göstererek İçişleri Bakanlığımız tarafından yayınlanan genelgede belirtilen tüm kural ve tedbirlere istisnasız riayet etmeleridir.”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir