Samsun’da vaka sayıları azaldı ama caddeler tıklım tıklım

Samsunda vakalar azaldı ama caddeler tıklım tıklım..
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsun’da vaka sayıları azaldı ama caddeler tıklım tıklım Samsun’da koronavirüs vaka sayılarının azaldı ancak cadde ve sokaklardaki hareketlilik uyarılara rağmen sürüyor.

 

Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı verilere göre geçen hafta 645,17’lik oranla 6. sıradan 601,14 oran ile 10. basamağa gerileyen Samsun’da caddelerdeki kalabalık dikkat çekti.

s1 Ana Manşet

8 BİN 152 VAKA
Sağlık Bakanlığı 10-16 Nisan illere göre vaka oranlarını açıkladı. Haftalarca zirvede yer alan Samsun’da düşüş bu haftada sürdü. Samsun’da vaka oranı yüz binde 645,17’den 601,14’e düştü. Samsun’da 10-16 Nisan haftasında 8 bin 152 vaka tespit edildi.

s3 Ana Manşet

YOĞUNLUK OLUŞTU
Samsun’da 58 saatlik süren sokağa çıkma kısıtlamasının bugün saat 05.00 itibariyle sona ermesinin ardından kentin en işlek cadde ve sokaklarında insan yoğunluğu oluştu. Yetkililerin uyarılarına rağmen caddeleri boş bırakmayan vatandaşlar, yoğunluk oluşturdu.

s2 Ana Manşet

MESAFE UNUTULDU
Özellikle İstiklal ve Mecidiye Caddesi’ndeki kalabalık, dikkat çekti. Polis ekipleri de vatandaşları maske ve sosyal mesafe uyarısı yaptı. Sosyal mesafe kuralına uymayan bazı vatandaşlar ise alışveriş yapmaya devam etti.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir