Eylem Tok hakkında mahkeme kararını verdi Eylem Tok hakkında mahkeme kararını verdi

Motorlu Araç Satıcıları Federasyonu Genel Başkanı Aydın Erkoç, Kurban Bayramı ve yaz tatili döneminde yola çıkacak sürücülere araçlarının bakımlarını yaptırmaları konusunda uyarılarda bulundu. "Otomobillerin motor, lastik, far, egzoz, fren, akü, klima, silecek, amortisör, ön düzen ve diğer kontrollerinin yapılması, varsa eksikliklerin giderilmesi ve aksaklıkların ortadan kaldırılması güvenli sürüş için son derece önemli" dedi.

UZUN YOLA ÇIKACAKLAR DİKKAT

Erkoç, Kurban Bayramı tatilinin 9 güne çıkmasıyla trafikteki özel araç sayısının artacağına dikkat çekti. Ülkede yaşanan trafik kazalarının büyük çoğunluğunun sürücü kusurlarından kaynaklandığını vurguladı ve özellikle bu dönemde sürücülerin dikkatli olması gerektiğini belirtti. Ülkedeki araç sayısının artması ve bayram tatilinin uzun olması nedeniyle birçok kişinin özel araçlarıyla seyahat edeceğini ifade etti.

Tatilde yola çıkacak sürücülere, araçlarının periyodik bakımlarını yaptırmaları konusunda önemli tavsiyelerde bulundu. Otomobillerin motor, lastik, far, egzoz, fren, akü, klima, silecek, amortisör, ön düzen gibi önemli unsurlarının kontrol edilmesinin ve varsa eksikliklerin giderilmesinin güvenli sürüş için son derece önemli olduğunu ifade etti.

Erkoç, sürücülerin yolculuk öncesi dinlenmiş olmaları ve uykusunu almış bir şekilde yola çıkmalarının, olası kazaların büyük ölçüde önüne geçeceğini vurguladı. Ayrıca, uzun yolculuklarda düzenli molalar verilmesinin ve dikkatli olmanın önemine değindi. Sindirimi zor yiyeceklerin tüketilmemesi gerektiğini ve hız limitlerine uyulması gerektiğini belirtti.

EMNİYET KEMERİ HAYATİ ÖNEM TAŞIYOR

Erkoç, sürücülere aceleci ve dikkatsiz davranmamaları konusunda uyarıda bulunarak, trafik kurallarına uyulmasının ve özellikle emniyet kemeri kullanımının hayati önem taşıdığını kaydetti.

HABER AJANSI: AA

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

Kaynak: AA