doğa samsun surucu kursu cemre
       
5s dikey arslan Mega Halı

Uzmanlardan Korkutan Açıklama! Bağıra Bağıra “Geliyorum” Diyor

samsun-kalabalik-yeni
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uzmanlardan Korkutan Açıklama! Bağıra Bağıra “Geliyorum” Diyor Koronavirüs vaka sayılarında son günlerde yaşanan artış endişeleri de beraberinde getiriyor. Uzmanlar, 4. dalganın sonbaharı beklemeden Ağustos’ta bile gelebileceğinin uyarısında bulundu.

Koronavirüs vaka sayıları yeniden artışa geçti. Son 24 saatte 8 bin 151 yeni vaka tespit edilirken 59 kişi hayatını kaybetti. 20 Temmuz’da ise vaka sayısı 8 bin 780, hayatını kaybedenlerin sayısı 46 olarak açıklanmıştı.

“SONBAHARI BEKLEMEYECEK”

Bu gelişme sonrasında uzmanlar 4. dalganın sonbaharı beklemeden Ağustos’ta yaşanabileceğinin uyarısını yaptı. Hürriyet’ten Fulya Soybaş’a konuşan İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tufan Tükek, vaka sayılarının geçtiğimiz haftaya kıyasla yüzde 30 arttığını haftaya 10 bine çıkacağını belirtti. Maske ve mesafe kurallarına uyulmadığını belirten Prof. Dr. Tükek, Ağustos’ta vaka sayılarında 20 binli rakamların görülebileceğini ve 4. dalganın sonbaharı beklemeyeceği açıklamasını yaptı.

“BAĞIRA BAĞIRA ‘GELİYORUM’ DİYOR”

Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanlık Derneği, Erişkin Bağışıklama Çalışma Grubu Başkanı Prof. Dr. İftihar Köksal ise bayramda tatil bölgelerinden gelen görüntüleri “Korkunç” olarak nitelerken “4. dalga bağıra bağıra ‘Geliyorum’ diyor” açıklamasını yaptı.


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir