baskaynak https://bit.ly/3xMVYA6 cemre
 
5s dikey çarsan HRS Ajans

Uzmanı Uyardı Lodos Mideyi Vurabilir!

featured

Uzmanı Uyardı Lodos Mideyi Vurabilir!  İki gündür ülkeyi vuran lodos ve hafta sonuna kadar devam edeceği bildirilen rüzgarın sert etkisi Lodos deyip geçmeyin bağırsak sisteminizi etkileyip belli rahatsızlıklar yaratabilir uzman isim uyardı ve konuyla ilgili bilgi verdi.

Güncel

Prof. Dr. Vedat Göral, “Lodos, insanların psikolojisi ve fiziksel enerjisi üzerinde de bir takım değişikliklere sebep olmaktadır. Psikolojik bozukluklar, kişide gaz, midede rahatsızlık kabızlık veya ishal şikayetlerinde bozulmalara neden olabilir” dedi.

602d3fe65542801a34e05050 Güncel

Prof. Dr. Vedat Göral, günlerdir Türkiye’yi etkisi altına alan lodosun, insan sağlığına etkileri üzerine önemli açıklamalarda bulundu.

Prof. Dr. Göral, lodosun baş ağrılarından sindirim sistemi rahatsızlıklarına kadar birçok probleme yol açabildiğini belirterek, “Lodos, insanların psikolojisi ve fiziksel enerjisi üzerinde de bir takım değişikliklere sebep olmaktadır. Kişinin çalışma performansı düşmekte ve odaklanma problemi yaşamaktadır.

Uykusuzluk, uyku ritminde bozukluk, iştahta azalma veya artma, sabah yataktan kalkamamak, şiddetli baş ağrıları olabilir. İnsanları daha depresif, daha huysuz, sinirli yapabilir. Özellikle migreni tetikleyebilir” dedi.

“Kabızlığa davetiye çıkarabilir”

Prof. Dr. Göral, sözlerini söyle sonlandırdı: “Psikolojik bozukluklar, kişide gaz, midede rahatsızlık kabızlık veya ishal şikayetlerinde bozulmalara neden olabilir.

Solunum yollarını etkileyerek nefes alama ve nefes darlığı da olabilir. Psikolojik durumda değişkenlik, geç tepki verme, depresyon gibi nedenlerle kişinin önemli konularda imza atmamaları, evlilik törenlerinde dahi şahit olmamaları önerilmektedir.”

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Samsun'a Dair Tüm Haberleri Yakından Takip Etmek İçin Uygulamamızı İndirin.