banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

08.08.2019, 09:18 133

“Uzman” sahtekarlara dikkat edin

Şirket sahipleri daha doğrusu ticaret yapanların başı, sadece ekonomik gitgeller yüzünden değil, durumu fırsat bilip her şeyi düzeltebileceğini söyleyen “Uzman” sahtekarlar yüzünden büyük sıkıntıda.

Kendi anne ve babasının hatta evinde oturan ailesinin bile güvenmediği bu tipler, zor zamanların çakalları olarak ortalarda dolaşıyor. “Zor dönemdeyiz, para gelsin de nasıl gelirse gelsin” diyen patronlar, denize düşen yılana sarılır misalini yaşıyorlar.

Denize düşen yılana sarılmaz, yüzme bilmeyen sarılır. Yaşadığı şehirde, çakal, kendini bile çalacak kadar hırsız, para kazanırken her yol mübah dediği için midesiz olarak tanıdığı birilerini sen evine sokarsan, yarın kimseye bilmiyordum diyemezsin.

İşte bu yüzdendir ki, kimlerle yan yana durduğun çok önemlidir. Bugün nefsinin hoşuna giden işler, gün gelir seni yerle bir eder. İşte bu yüzden bu aralar size gelip hemen çözeriz, hiç problem değil hallederiz, benim de harika bir projem var beraber kazanırız diye yanınızda yörenizde dolaşanlar olursa dikkat edin.

Biz bunun ne mal olduğunu biliyoruz bize yanlış yapamaz diyenler vardır.  Bile bile lades yapılmayacağını unutmayın. Sonra sıkıntı yaşadığınızda kimse size itibar etmez. İtibar demişken, itibar bir kere “irtifa” kaybederse, bir daha asla geriye gelmez.

Yani siz siz olun, ekonomik durgunluklar başta olmak üzere, hangi neden olursa olsun eğer bir “sirk” işletmiyorsanız, itibarını kaybetmiş bir çakalı çatınız altında tutmayınız.

Sonra siz farkına bile varamazsınız, adınız patrondan başka bir yere, sattıklarınız başka bir “cinse” evriliverir.

Geçen gün de yazmıştım. Panik yapmayın. Tedirgin olmayın. Markanıza ve marka değerinize sahip çıkın. Doğru işler ancak ve ancak doğru prensip ve ilkeler ile hayata geçer. Emeğinizi ve itibarınızı yüklediğiniz yere çok ama çok dikkat edin.

Bugünler de geçer. Zor zamanlar da biter. Güzel günler ve zamanların da biteceği gibi. Binbir zahmet, emek, alın teriyle oluşturduğunuz ne varsa bu günlerde onlara çok iyi bakın.

Çünkü parayla değil, itibar ile hak ettiğiniz yerlere geleceğiniz günler çok yakın. Paranızı helalinden ve bugüne kadar nasıl kazanıyorsanız aynı şekilde kazanmaya devam edin. Daha çok çalışın. Daha çok yorulun.

Ama ÇAKALLARLA DANS etmeyin…

Yorumlar (0)
28°
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 04 Temmuz 2020
İmsak 03:00
Güneş 05:00
Öğle 12:44
İkindi 16:44
Akşam 20:18
Yatsı 22:09