Uyarı Geldi! "WhatsApp Kullanmayı Acilen Bırakın" Uzmanlar, Avrupa Birliği tarafından uygulanana yeni rekabet politikalarına atıf yaparak, "WhatsApp kullanmayı acilen bırakın" dedi

Şaşkınlıklarını Gizleyemediler! Samsun'da Denizden Çıktı Şaşkınlıklarını Gizleyemediler! Samsun'da Denizden Çıktı

Dünyanın en sık kullanılan mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp için flaş bir uyarı yapıldı. Uçtan uca mesaj şifreleme özelliği nedeniyle Avrupa Birliği ile başı dertten olan WhatsApp'ta tehlike çanları çalıyor. DMA olarak adlandırılan düzenleme ile küçük platformlar daha güvenli hale gelirken WhatsApp için aynı şeyi söylemek pek mümkün değil.

24 Mart’ta yayınlanan açıklamaya göre, Avrupa Birliği, yeni Dijital Market Yasası’nı (DMA) resmen duyurdu. 

Söz konusu yasa ise Avrupa'da yer alan teknoloji şirketleri ufak platformlar ile bir arada çalışmaya zorlanıyor. 

Bu uygulamanın da en çok WhatsApp'ı vuracağı öngörülüyor. Yeni yasa WhatsApp kullanıcılarının mesajları, fotoğraf ve videoları gibi kişisel verilerini riske atıyor. 

Uçtan uca şifreleme uygulamasının riske girmesiyle uygulamanın güvenlik sorunlarını da beraberinde getireceği düşünülüyor. 

ESKİ FACEBOOK YÖNETİCİSİNDEN UYARI

Güvenlik uzmanlarının yanı sıra bir uyarı da Facebook yöneticisinden geldi. Facebook’un eski güvenlik şefi Alex Stamos  “Kişisel bilgileri riske atmadan küçük platformları uçtan uca şifrelemeye dahil etmenin bir yolu yok.” dedi ve mahremiyete atıfta bulundu. 


KAYNAK: SHİFDELETE 

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.