doğa calven cemre
 
5s dikey akın bilgi

Usta’dan Vezirköprü Tepkisi! ‘Vatandaşla Devleti Karşı Karşıya Getirmeyin’

Usta'dan-Vezirköprü-Tepkisi!-'Vatandaşla-Devleti-Karşı-Karşıya-Getirmeyin'
Daha Fazla Göster

Usta’dan Vezirköprü Tepkisi! ‘Vatandaşla Devleti Karşı Karşıya Getirmeyin’ İYİ Parti Grup Başkanvekili ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, Vezirköprü İlçesi’nin arazi toplulaştırma programından çıkarılmasını isteyerek, “Vatandaşla devleti karşı karşıya getirmeyin” dedi

İYİ Parti Grup Başkanvekili ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, “Vezirköprü’yü arazi toplulaştırma programınızdan çıkarın. Vatandaşla devleti karşı karşıya getirmeyin. İnsanlar böyle bir iyiliği istemiyor” diyerek tepkisini dile getirdi.

Ustadan Vezirkopru Tepkisi Vatandasla Devleti Karsi Karsiya Getirmeyin1 1 Ana Manşet

VATANDAŞIN CİĞERİ YANIYOR
Usta, Samsun’un Vezirköprü İlçesi’nde yaşanan arazi toplulaştırma sorununu TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’na taşıyarak, çalışmaların iptal edilmesi için önerge sundu. Usta yaptığı açıklamada, “Vezirköprü’de arazi toplulaştırma işleri var. Bunlar teorik olarak doğru ama uygulamanın da doğru olması lazım. Ak Parti’nin yüzde 77 oy aldığı Vezirköprü’de, vatandaş o kadar bunaldı ki belediyeyi taşlayacak duruma geldiler. Çünkü ciğerleri yanıyor” dedi.

Ustadan Vezirkopru Tepkisi Vatandasla Devleti Karsi Karsiya Getirmeyin1 3 Ana Manşet

‘İNSANLAR BÖYLE İYİLİK İSTEMİYOR’
“24 köyde arazi toplulaştırması adı altında tam bir zulüm var” diyen Usta, sözlerine şu şekilde devam etti:
“Bu insanlar cami cemaati. İnsanlar ‘Benim arazimi neden elimden alıyorsun’ diyor. Herkes isyanda. İnsanlar ‘Bizi birbirimize düşman edecekler’ diyor. Bunu görmek lazım. Arazi toplulaştırmasına karşı değiliz ama uygulamayı yanlış yapıyorsunuz. Vatandaşla devleti karşı karşıya getirmeyin! İnsanlar böyle bir iyiliği istemiyor.”

Ustadan Vezirkopru Tepkisi Vatandasla Devleti Karsi Karsiya Getirmeyin1 2 Ana Manşet

 

ÖNERGE KABUL EDİLMEDİ
Usta’nın Vezirköprü İlçesi’nin toplulaştırma programından çıkarılmasına ilişkin sunduğu önerge ise; oy çokluğuyla kabul edilmedi.

23 KİŞİ GÖZALTINA ALINMIŞTI
Vezirköprü İlçesi’nde yaklaşık bir ay önce arazi toplulaştırma kararına karşı çıkan yöre halkı, traktörlerle şehir merkezine girip, yolu kapatarak ve belediye binasını taşlamış, olaylarınb ardından 23 kişi gözaltına alınmış, 6 kişi tutuklanmış, 2 muhtar da görevden uzaklaştırılmıştı.

Merve İLHAN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir