Usta Deltadaki Organizasyon İle İlgili Konuştu! “Peşkeş Çekildi!”

Usta Deltadaki Organizasyon İle İlgili Konuştu! Peşkeş Çekildi!
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Usta Deltadaki Organizasyon İle İlgili Konuştu! “Peşkeş Çekildi!” İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, Kızılırmak Deltası’nda yapılan düğün organizasyonlarına tepki göstererek, meclise soru önergesi verdi.
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, Samsun’un 19 Mayıs İlçesi’nde yer alan, Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti’ndeki Galeriç Ormanı’nda yapılan düğün organizasyon hazırlığı yapılması ile ilgili meclise soru önergesi vererek, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’dan yanıtlamasını istedi.

erhan usta kimdir erhan usta nereli kac yasinda 13584254 6324 amp Ana Manşet

delta2 Ana Manşet

‘PEŞKEŞ ÇEKİLDİ’
Kızılırmak Deltası’nın UNESCO Dünya Kültür Mirası Geçici Listesine girdiğini hatırlatan Usta, “Bir ‘kuş cenneti’ olan belde, Kızılırmak Deltası’nın, Karadeniz sahilinde tabi özelliklerini
koruyabilmiş en büyük sulak alanıdır. Deniz, ırmak, göl, kumul, sazlık, bataklık, orman ve tarım alanları gibi hayat ortamlarının sağlıklı bir ekosistem içinde bir arada bulunmaları Bafra Kuş Cenneti’ne biyolojik bakımdan zenginlik ve çeşitlilik sağlamaktadır. Ancak son günlerde sosyal medyanın gündemine düşen ve bizim de kendi araştırmalarımız sonucu edindiğimiz bilgilere göre, bu doğa harikasının “nitelikli doğal koruma alan statüsündeki” alana, bir düğün salonu organizasyonu yapılması için özel bir firmaya peşkeş çekilmiş ve nihayetinde de düğün organizasyonu yapılır hale gelmiştir” dedi.

ec539533 87f5 42ae b56f 4487ad52be45 Ana Manşet

BAKAN KURUM’A SORDU
Usta Bakan Kurum’a Kızılırmak Deltası’nda yapılan düğün organizasyonu ile ilgili şu soruları yöneltti, “Nitelikli doğal koruma alanı statüsündeki Kızılırmak Deltası’nda, bu düğün salonunun kurulmasına nasıl göz yumulmuştur? Kimler göz yummuştur? Ne karşılığında göz yumulmuştur? Sorumlulara nasıl bir cezai işlem uygulanacak ve Kuş Cennetine verilen bu zarar nasıl giderilecektir?”

0e1e0949 1587 49eb 9fea 4ca3ad6fa909 Ana Manşet


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir