doğa calven duru
       
5s dikey akın Mega Halı

Üniversitelerle İlgili Flaş Yüz Yüze Eğitim Açıklaması

Üniversitelerle İlgili Flaş Yüz Yüze Eğitim Açıklaması
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Üniversitelerle İlgili Flaş Yüz Yüze Eğitim Açıklaması Yükseköğretim Kurulu, üniversitelerde yüz yüze eğitime geçiş sürecine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

 

Yükseköğretim Kurulu, üniversitelerde yüz yüze eğitime geçilebilmesi amacıyla sağlık Bakanlığı’na yazı göndererek akademik ve idari kadrolardaki personel ve örgün eğitimdeki öğrencilerin 2021 Eylül’e kadar aşılanmalarını talep etti. Konuya ilişkin sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan YÖK Başkanı Saraç şu ifadeleri kullandı:

“Sayın Cumhurbaşkanımızın yönetiminde ülkemizde yürütülen yeni tip Küresel Covid-19 Salgını ile mücadelede başta Sağlık Bakanlığımız olmak üzere ilgili kurumların ve sağlık çalışanlarının fedakarca gayretleriyle başarılar elde edilmektedir.

Özellikle hızla yürütülen aşılama faaliyet ile salgına yönelik ülkemizde çok önemli bir mesafe katledilmiştir. Topyekün normalleşme sürecine geçilmesinin ancak aşılamanın yaygınlaşmasıyla mümkün olacağına inanmaktayız.

Bu kapsamda Sağlık Bakanlığına yazı göndererek üniversitelerimizde yüz yüze eğitimin başlatılabilmesi için “akademik ve idari kadrolardaki personel” ile “örgün öğretimde okuyan öğrencilerin” 2021 Eylül ayına kadar aşılanmalarının tamamlanmasını talep ettik.

Sevgili öğrencilerimiz, Ülkemizi de etkisi altına alan küresel salgın sürecinde ayrı kalmak zorunda kaldığınız okulunuzu, hocalarınızı ve arkadaşlarınızı çok özlediğinizin farkındayız.

Yeni YÖK olarak, sizlerin sağlığını her zaman olduğu gibi ön planda tutarak, yüz yüze eğitime geçiş için gerekli girişimlerde bulunacağız.”


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir