doğa calven duru
       
5s dikey akın Mega Halı

Uğur Okulları’nda Başarı Ödüllendiriliyor

ugur-okullari-basariyi-odullendiriyor
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uğur Okulları’nda Başarı Ödüllendiriliyor LGS sonuçlarının açıklanmasının ardından tercih sürecinin başladığını söyleyen Nil Çiçek ““LGS’de başarılı olan öğrenciler okullarımızda belirlenen oranlarda burslu eğitim şansı kazanıyor” dedi.

Milyonlarca öğrenci ve velinin heyecanla beklediği Liselere Giriş Sınavı (LGS) sonuçları açıklandı. Önümüzdeki günlerde öğrencileri titizlikle incelenmesi gereken bir tercih süreci bekliyor. 53 yıllık deneyim ve birikimle “Eğitim Değerlidir” felsefesinden yola çıkarak öğrencileri geleceğe hazırladıklarını söyleyen Uğur Okulları Genel Müdürü Nil Çiçek “LGS’de başarılı olan öğrenciler okullarımızda belirlenen oranlarda burslu eğitim şansı kazanıyor” dedi. Samsun’da Uğur Okulları Canik ve İlkadım kampüslerini ziyaret eden Uğur Okulları Genel Müdürü Nil Çiçek, LGS’de başarılı sonuçlar elde eden tüm öğrencileri tebrik etti. Öğrencilerin lise tercihini doğru yapabilmeleri, iyi bir üniversite ve mesleğe sahip olmak için atacakları ilk adım olduğunu ifade eden Çiçek “Okulların araştırılması, öğrencinin gelecek beklentilerine ve kişilik özelliklerine uygunluğu incelenmeli. Öğretmen kadrosunun kalitesi, okulun akademik başarı, fiziki ve sosyal olanakları, yabancı dil eğitimi, teknolojik olanakları, sınav sistemlerine ve müfredata uygun ders içeriklerinin verimli şekilde işliyor olması, rehberlik hizmetleri, ders dışı faaliyetler önemli kriterler arasında yer alıyor” diye konuştu.

IMG 5034 scaled Ana Manşet

51 ilde 75’i kampüs 115 okulda kaliteli eğitimi öğrencileriyle buluşturduklarını belirten Uğur Okulları Genel Müdürü Nil Çiçek, Uğur Okulları olarak sektörde öncü adımlar atmaya devam ettiklerini söyledi. Eğitim kalitesinin Türkiye’deki tüm Uğur Okullarında aynı düzeyde olduğunu belirten Çiçek “75 bin öğrencimiz var. İstanbul’dan Van’a, Samsun’dan İzmir’e kadar tüm okullarımızda aynı müfredatı, aynı kaynakları, aynı öğretim süreçlerini, aynı projeleri eş zamanlı olarak gözlemleyebilirsiniz. Programların içerikleri MEB müfredatı baz alınarak akademik kurulumuz ve ilgili birimler tarafından hazırlanıyor, okullarımızla paylaşılıyor. Tüm bu süreçler de düzenli olarak denetime tabi tutuluyor” dedi.

IMG 5255 scaled Ana Manşet

“Eğitim yaklaşımlarında ‘5 Dil 2 Beceri’ nin kazandırılması önemseniyor.”

Eğitim yaklaşımlarında öğrencilere 5 dil ve 2 becerinin kazandırılmasını önemsediklerini belirten Çiçek şöyle devam etti: “Bu beş dilden birincisi ana dilimizdir. Hayat başarısının artması için Türkçeyi öğrencilerimize çok iyi öğretmeliyiz. Okuduğunu doğru anlayan, kitap okumayı seven bir nesil yetiştiriyoruz. Çünkü okumaya yapılan yatırım hayat başarısına yapılan en büyük yatırımdır. İkincisi, bilim dili olan matematik. Öğrencilerimize matematiğin hayatımızda ne işe yaradığını, nerede karşımıza çıkacağını anlatmak istiyoruz. Üçüncüsü, global dünyada iletişimde en temel dillerden biri olan İngilizce. İyi İngilizce konuşan, anlayan ve kendini İngilizce konuşarak iyi ifade edebilen bireyler yetiştirmek istiyoruz. Dördüncü dil, teknolojinin dili olan kodlama ve yazılım dilidir. Teknolojinin mantığını iyi anlayabilirsek ileri teknoloji üretimi için bir adım daha atmış oluruz. Beşinci dil ise davranış dili. Yani iyi insan olmak. Bu 5 dilin yanında ise 2 beceriyi de onlara aşılıyoruz: Sanat ve spor. Ayrıca okullarımızda fen (science), teknoloji (technology), mühendislik (engineering) ve matematik (mathematics) gibi dört önemli disiplinin bir araya getirilmesiyle oluşturulan STEM öğretim modeli uygulanıyor. Okul öncesi ve ilkokul kademesinde erkenSTEM, ortaokul ve lisede STEM olarak derslerde öğrenciler; disiplinler arası kazanımları, bu kazanımların birbirleriyle nasıl bütünleştirileceğini ve bu sayede çok boyutlu düşünmeyi öğreniyor.”

IMG 5404 scaled Ana Manşet

Eğitimde teknoloji entegrasyonuna 10 yıl önce başladık.

Eğitimde teknoloji entegrasyonuna 10 yıl önce başladıklarını ifade eden Çiçek “Yüz yüze eğitime tedbir ve uygulamalar olarak hazırız. Yeni eğitim-öğretim yılında tüm öğrencilerimizle okullarımızda buluşmak istiyoruz. Ancak pandemiyle gördük ki öğrencilere bilgiyi aktardığımız, yetkinlik ve yaşam becerileri kazandırdığımız yerler sadece okullar değil. Dijital teknolojilerin eğitime entegrasyonu artık okul seçim kriterleri arasında ilk sıralarda yer alıyor. Bu yeniliği yıllar öncesinden öngörmüş bir eğitim kurumu olarak Uğur Okullarında dört yıldır kişiye özgü ve yapay zeka tabanlı dijital öğrenme-öğretme platformu Metodbox’ı kullanıyoruz. 10 yıl süren yatırımla hayata geçirilen dijital eğitim sistemi Metodbox ile her gün 75 bin aktif kullanıcı eğitime kesintisiz devam ediyor. Ayrıca bu yıl canlı derslerimiz de Metodbox içerisine entegre edilen yerli ve eğitim odaklı görüntülü görüşme sistemi SeeMeet üzerinden yapılıyor” diye konuştu.

IMG 5441 scaled Ana Manşet

IMG 5232 scaled Ana Manşet

IMG 5131 scaled Ana Manşet

 


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir