UĞUR MUMCU, SAMSUN'DA ANILDI 

Samsun'da 24 Ocak 1993 tarihinde Ankara'da evinin önünde otomobiline yerleştirilen bombanın patlatılması sonucu yaşamını yitiren gazeteci ve yazar Uğur Mumcu için ölümünün 30'uncu yıl dönümünde anma töreni düzenlendi.

Başkan Akgül'ün kayınpeder acısı Başkan Akgül'ün kayınpeder acısı

Ankara'da Karlı Sokak'taki evinin önünde, arabasına konulan bombanın patlaması sonucu hayatını kaybeden gazeteci-yazar Uğur Mumcu'nun ölümünün 30'uncu yıldönümü nedeniyle Uğur Mumcu Parkı'nda anma programı yapıldı. 

ADD BAŞKANI ÖZKEFELİ:

24 Ocak 1993'te öldürülen Uğur Mumcu için düzenlenen anma programında ilk olarak saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Çok sayıda sivil toplum örgütünün katıldığı anma töreninde konuşan ADD Samsun Şube Başkanı Işık Özkefeli, "Hainler hep iş başındaydı. Sistematik şekilde yürüyen aydın kıyımı, aslında bir meydanı boşaltma operasyonuydu. Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin itibarsızlaştırıldığı, hesap sorulamayan ve sorgulanamayan, hukukun üstünlüğünü sarayın üstünlüğüne bırakıldığı, halkın haber alması için kalemini satmayan gazetecilerin gece vakti apar topar evlerinden alınıp hukuksuzca tutuklandığı bugünlerin iktidarı için engeller maalesef bu cinayetlerle kaldırıldı" dedi.

KARANFİL BIRAKTILAR    

Basın açıklaması, şiir ve türkülerin okunduğu program Uğur Mumcu Anıtı'na karanfil bırakılmasıyla sona erdi.

Haber Kaynak: Hakan AKGÜN

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.