banner1365

banner1469

banner1345

banner1468

banner1397
23.08.2019, 12:05

Üç harf

Üç harf için harcardık yıllarımızı ve dahi ömrümüzü bir zamanlar. Adına AşK der, ama tarif etmek için yüzlerce kitap binlerce şiir okurduk, o da yetmez yazar(idik).

şimdi Kitaba dokunmanın hazzını unuttuk, bilgiye ulaşmak için verdiğimiz çabayı unuttuk. Hızlıyız artık. Şiirler, yazılar, videolar ve arşivler bir tık ötemizde.

Cüzdanımızda resimler taşımıyoruz artık.Gerçi cüzdan da taşımıyoruz ya. Cep telefonunda renklendirmek için çabalar harcadığımız makyajlı resimlerimiz var bizim. Kendimize öylesine döndürdü ki bizi bu sosyal medya, karşımızdakine bile yüzümüzü kaldırmadan bakar olduk.

Sosyal olduk ya hani medya da biz, kendi çapımızda reytinglerimiz oldu. Beğeni sayılarımıza sayaç olduk da tek tek, beğendiğimize gönül yerine bir like atıyoruz artık biz.

Kavgalarımız, tartışmalarımız, şimdilerde adına tirip atmak denen nazlarımız vardı bizim. Naz makamı derdik adına. Nazlanmak diye bizi barışmaya, buluşmaya taşıyan bir makamı kaybettik biz.

Ne de olsa Sosyal Medya kullanılanıyız artık . Hatlar öylesine karıştı ki, bizi tüketerek kazanılan paralara kurban edildik. Ama halimizden memnun olduğumuz sürece böyle gidecek.

Ta ki bizden sonraki nesillerin hızı, yaşadıklarını bile görmelerine izin vermeyecek bir ana gelinceye kadar. Elbette bizden sonrası önemli. Elbette çocuklarımız ve gelecekleri ve onların çocuklarının gelecekleri önemli.

Elbette doğayı sevelim, yeşili koruyalım DA, ya biz ne olacağız. Gidiyor, geçiyor bitiyor işte hayat. Tek şansımız bize verilen bu ömür tükeniyor. Ama biz tüketmiyoruz. Bize verilen ömrü kendimiz harcamıyoruz.

Biz yaşlanmıyoruz. Bizi tüketiyorlar. Bizi bizden uzaklaştırarak her şeyimize yön veriyorlar. Çıkamıyoruz bu girdaptan, çünkü biz bu durumdan şikayetçi değiliz. Yoldan gönüllü çıktık, şarkıda da söylediği gibi.

Aldığımız en ufak bir eşya için bile tüketici hakları, tüketici hakemi, heyeti ve mahkemesi var.

Ya seni tüketenleri kime şikayet edeceksin. Hiç düşünmedin ki şimdiye kadar tüketildiğini, sen halinden memnunsun. Halinden memnun olan ne hakem arar ne de mahkeme.

Yorumlar (0)
16°
kapalı
Namaz Vakti 19 Kasım 2019
İmsak 05:52
Güneş 07:21
Öğle 12:25
İkindi 14:56
Akşam 17:19
Yatsı 18:43