Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Emin Bahri Uğurlu, "Enflasyon patlamış durumda" diyerek, eleştirilerde bulundu

Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Emin Bahri Uğurlu, mecliste kabul edilen vergi ve ekonomi paketi ile ilgili açıklama yaptı. Uğurlu, Samsun Medya Grubu'na yaptığı açıklamada piyasalarda durumun kötü olduğunu, enflasyonun da patlamış durumda olduğunu söyledi.

04-uğurlu.JPG

'ÇARE OLMALI'

Uğurlu, TBMM'de kabul edilen vergi ve ekonomi paketinin kötü gidişata çare olmasını ümit ettiklerini belirterek, şunları dile getirdi:

"İktidar eğer bu kanun paketini seçim öncesi oy kaygısından dolayı getiriyorsa, gidişat daha da kötü olur. Gönül istiyor ki, sanayinin önünün açılması için bir şeyler yapılsın. Enflasyon zaten patlamış durumda. Ticari ilişkilerimizin olduğu, komşu ülkerimizin kötü durumu bizi de etkiliyor. KOBİ'lerin durumu ortada. Piyasalarda tuğlayı örmek için harca ihtiyaç var. Umarım bu noktada paketin katkısı olur."

Abdullah Şahin'den Kanal S'ye "hayırlı olsun" Abdullah Şahin'den Kanal S'ye "hayırlı olsun"

Ercan ÜSLÜ

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.