Bir internet sitesi üzerinde 22 bin üye ile gerçekleştirilen test sonucunda Türkiye'nin en sinirli illeri belli oldu. İnternet kullanıcıları ise, Samsunluların sıralamadaki yerini merak ediyor. Peki "Samsun en sinirli iller arasında kaçıncı sırada?" İşte Türkiye'nin en sinirli illeri 

Türkiye'nin en sinirli illeri belli oldu. 

Samsun Büyükşehir Belediyesi'ne yine yargı şoku! Yürütmeyi durdurma istemi reddedildi Samsun Büyükşehir Belediyesi'ne yine yargı şoku! Yürütmeyi durdurma istemi reddedildi

SAMSUNLULAR SİNİRLİ Mİ, NEDEN? 

Karadeniz insanı yaşadığı coğrafyaya paralel olarak, sert mizaçlı ve öfkeli yapılarıyla biliniyor. Coğrafya ve iklim şartlarıyla uyumlu zor ve hırçın karakterleri ile tanınan Karadenizlilerin aslında net tavır ve tutumlu olmaları dolayısıyla bu da öfkeli algısı oluşturuyor. Karadeniz bölgesinde yer alan Samsun, Türkiye'nin büyükşehir statüsündeki otuz ilinden biridir. Karadeniz Bölgesi'ndeki Orta Karadeniz Bölümü'nde, Türkiye coğrafyasının en kuzeyinde merkezî bir noktada yer alır. Karadeniz'in incisi Samsun'un insanının karakteristik özelliği sinirli ve inatçı olarak bilinir. 

SAMSUN, EN SİNİRLİ İLLER ARASINDA 

Konuya bilimsel açıklık getirmek adına, 22 bin üyesi olan bir internet sitesinde yapılan test sonucu, Türkiye'nin en sinirli 10 ili belirlendi. Samsun, yapılan 15 soruluk bu testte ilk 10'da yer aldı. 

SAMSUN, 8. SIRADA

En sinirli iller sıralamasında ilk sırayı Sivas aldı. 15 sorudan oluşan test sonucunda ortaya çıkan sonuçlara göre Testi çözen her yüz Sivaslı'nın 64'ünün testte asabi yanıtlar verdiği görüldü. Sıralamada ilk sırayı Sivas alırken Sivas'ı yüzde 50 ile Aydın, yüzde 43 ile Çanakkale yüzde 30 ile Balıkesir, yüzde 29 ile İzmir takip ediyor. Tekirdağ'ı yüzde 60 ile Samsun, yüzde 56 ile Eskişehir, yüzde 53 ile Hatay, yüzde 52 ile Ankara takip etti.

YAŞLILIK SAKİNLEŞTİRİYOR 

Testi çözen her yüz İstanbullu’dan 31'inin sorulara asabi yanıtlar verdiği görülürken Ankaralılar’ın ise yüzde 25'inin sinirli olduğu test sonucu ile ortaya çıkmış oldu. Test sonuçları doğrultusunda erkekler yüzde 3'lük farkla kadınlardan daha sinirli olduğu görüldü. Ayrıca testte göze çarpan bir diğer sonuç ise insanların yaşlandıkça sakinleştiği sonucuna varılmasını sağladı.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.