Samsun'un Kavak ilçesinde bulunan "Türkiye'nin en büyük Türk Bayrağı kaç kilo ?", "dev Türk bayrağı kaç metre?" gibi soruların cevaplarını merak ediyorsanız işte detaylar haberimizde...

Samsun'un Kavak ilçesinde, bulunan Türkiye'nin en büyük Türk Bayrağı olma özelliğini koruyan bayrak, akaryakıt istasyonunda kurulan 116 metrelik bir direkte dalgalanmaktadır. Türkiye'nin dalgalanan en büyük Türk Bayrağı olarak gösterilen, Samsun'un Kavak ilçe sınırlarında bulunan bayrak, yol kenarında bulunan bir akaryakıt istasyonunda dalgalanmaktadır. Dev Türk Bayrağı Samsun-Ankara yolu üzerinden geçenlerin büyük ilgisini topluyor.

BAYRAK 2.jpg

KAVAK'TAKİ TÜRK BAYRAĞI'NIN ÖZELLİKLERİ

Samsun'un Kavak ilçesinde kurulan dev Türk Bayrağı'nın temeline, 400 ton beton dökülmüştür.2 bin metrekarelik dev Türk Bayrağı,450 kilogram ağırlığında,116 metre yüksekliğinde direkte bulunmaktadır. Direğin ağırlığı ise, 92 ton ağırlığına sahiptir. Dev Türk Bayrağı'nın kumaşı paraşüt kumaştır.

BAYRAK 1.jpg

DALGALANAN DEV TÜRK BAYRAĞI DÜNYADA KAÇINCI SIRADA?

Samsun'un Kavak ilçe sınırlarında bulunan Türkiye'nin en büyük dalgalanan Türk Bayrağı, dünyada ikinci sırada yer almaktadır.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

Samsun'da manavdaki silahlı çatışmada yeni gelişme Samsun'da manavdaki silahlı çatışmada yeni gelişme

BARAK.jpg