Türkiye'nin Dava Haritası Açıklandı! İşte Samsun'da Son Durum Hukuk yargılamalarındaki dava türlerine yönelik Adalet Bakanlığı tarafından 'dava atlası' çıkarıldı. İşte Samsun'da en çok açılan dava türü...

Recep Akdağ'dan Samsun'da eğitim Recep Akdağ'dan Samsun'da eğitim

Adalet Bakanlığı Adli Sicil ve İstatistik Genel Müdürlüğü, 2021'de hukuk mahkemelerindeki davaların türlerine ilişkin araştırma yaptı. Bu araştırmayla Türkiye'deki hukuk yargılamaları incelendi. İllere ve coğrafi bölgelere göre yapılan çalışmayla Türkiye'nin 'dava atlası' oluşturuldu.

SAMSUN'DA EN ÇOK VERASET DAVASI AÇILDI

Atlasa göre 67 ilde en çok veraset konusunda dava açıldı. Samsun'da veraset konusunda en çok dava açılan illerden biri oldu. Adıyaman, Diyarbakır, Batman, Siirt, Hakkari, Van ile Ağrı'da en çok tazminat; İstanbul, Ankara, Adana, Şanlıurfa ve Muş'ta en çok alacak; Yalova'da en çok tüketici davası açıldı. Gaziantep'te ise en çok boşanma davası açıldığı kayda geçti. Bölge bazlı araştırmada tüm bölgelerde en çok açılan davaların ilk sırasında veraset; ikinci sırada ise Marmara ve İç Anadolu bölgelerinde alacak; Ege, Akdeniz ve Karadeniz bölgelerinde boşanma; Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde ise tazminat davaları yer aldı.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.