doğa yataks duru
 
5s dikey arslan bilgi

Türkel’den Çok Sert Samsun Tepkisi ‘Utanmıyor Musunuz?’

Türkel'den Sert Tepki 'Utanmıyor Musunuz'
Daha Fazla Göster

Türkel’den Çok Sert Samsun Tepkisi ‘Utanmıyor Musunuz?’ CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, Samsun’un Türkiye’de en yüksek enflasyonlu iller arasında olmasına tepki gösterdi

Cumhuriyet Halk Partisi Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TUİK) verilerine göre, Samsun’un Türkiye’de en yüksek enflasyona sahip il olduğunu belirterek, “Türkiye’nin en yüksek enflasyonlu ilinin iktidar Milletvekilleri olmaktan utanmıyor musunuz?” diyerek tepkisini dile getirdi.

EN YÜKSEK ENFLASYONLU

‘Her seçim döneminde şahlanacak şehir diye avutulan Samsun’un kısmetine de Türkiye’nin enflasyonu en yüksek il olmak düştü’ diyen Başkan Türkel, “Samsun da esnaf, işçi, emekli geçim sıkıntısı isyanını her platformda dile getirir iken iktidar mensupları güllük gülistanlık bir Samsun tablosu çizmeye çalışıyor lakin artık mızrak çuvala sığmıyor. Devletin resmi kurumu TÜİK diyor ki Türkiye’nin en yüksek enflasyonlu ili Samsun. Yine TÜİK verilerine göre, Karadeniz bölgesinin en fazla işsizlik oranına sahip ili Samsun” ifadelerini kullandı.

RAHATSIZ ETMİYOR MU ?

‘Samsunlular önüne sandık gelince gerekeni yapacak’ diyerek iktidarı eleştiren Başkan Türkel, “AKP’nin Milletvekilleri ne iş yapar? Neden oyları ile seçildikleri Samsun’a sahip çıkmaz? Karadeniz’in en yüksek işsizlik oranı AKP’nin Milletvekillerini hiç rahatsız etmiyor mu? Karadeniz’in incisi Samsun göç veriyor, her gün kan kaybediyor umrunuzda mı ? Türkiye’nin en yüksek enflasyonlu ilinin iktidar Milletvekilleri olmaktan utanmıyor musunuz? Sanayici yatırımcının önü sürekli bürokratik bahaneler ile kesilen bir şehirden özellikle pandemi döneminde çaresiz ve sahipsiz bırakılan esnafların olduğu bir şehirden ne beklenir. Samsunlular önüne sandık gelince gerekeni yapacak” diye konuştu.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir