doğa yataks cemre
 
5s dikey izosam bilgi

Türkel, Demir’e Rüşveti Sordu: ‘Uyarılmanıza Rağmen Neden İşe Aldınız?’, ‘Bu İşin İçerisinde Başka Kimler Var?’

Türkel, Demir'e Rüşveti Sordu Uyarılmanıza Rağmen Neden İşe Aldınız 'Bu İşin İçerisinde Başka Kimler Var'
Daha Fazla Göster

Türkel, Demir’e Rüşveti Sordu: ‘Uyarılmanıza Rağmen Neden İşe Aldınız?’, ‘Bu İşin İçerisinde Başka Kimler Var?’ CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, Büyükşehir Belediyesi’ndeki rüşvet skandalı ile ilgili Başkan Mustafa Demir’e neden sustuğunu sordu

chp 714x400 1 Ana Manşet

CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, Büyükşehir Belediyesi Mali Hizmetler Daire Başkanı Bahattin K’nın rüşvet skandalı ile ilgili Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’in sessiz kalmasına tepki gösterek, “Eğer usule aykırı bir işlem gerçekleşiyor ise bu eylem organize bir şekilde planlanır. Bu işin içerisinde başka kimler var ?” dedi.

Bu Isin Icerisinde Baska Kimler Var Ana Manşet

‘DEMİR SUSMAYI TERCİH ETMEKTEDİR’
‘Samsun’da hemşirelerimiz böyle büyük bir yolsuzluğa isyan ederken Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir susmayı tercih etmektedir’ diyen Başkan Türkel, “Bir devlet memuru düşünün ki özel kasasından binlerce Euro, kilolarca altın, onlarca tapu, onlarca banka cüzdanını Savcılığın tutanakları ile belgelensin. Bir devlet memuru düşünün ki ses kayıtları ve tutanaklar ile rüşvet iddiaları doğrulansın. Milyonlarca liralık rüşvet ve kamu zararı gün gibi her tarafa saçılmış iken. Günlerdir acaba Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir den bir açıklama gelir mi? AK Parti Samsun Milletvekillerinden bir özeleştiri gelir mi diye sabırla beklemekteyiz. Lakin üzülerek görüyoruz ki konu Samsun ve Türkiye Kamuoyunda büyük bir infiale yol açmışken dağdan taştan ses gelirken bütün Samsun’da hemşirelerimiz böyle büyük bir yolsuzluğa isyan ederken Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir susmayı tercih etmektedir” ifadelerini kullandı.

Turkel Demire Rusveti Sordu Ana Manşet

‘ORGANİZE ŞEKİLDE PLANLANIR’
Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’e ‘Bu işin içerisinde başka kimler var ?’ diyerek sorularını yönelten Başkan Türkel, “Bahattin K’yı Samsun Büyükşehir Belediyesi Hesap İşleri Daire Başkanı yapmadan önce eski Terme Belediye Başkanı tarafından uyarılmanıza rağmen Bahattin K.yı neden işe aldınız ? Sicili bozuk olan söz konusu şahsı Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin ödemelerini ve tahsilatlarını yani bütçesini organize eden hesap işleri dairesinin başına neden geçirdiniz ? Bahattin K., söz konusu rüşvet ağını tek başına yönetebilir mi, bu kadar rüşveti almaya belediyedeki özel kasasında saklamaya cesaret edebilir mi? Kamuda özellikle belediyelerde mali işler zincirleme imza ve oto kontrol sistemi ile denetlenir. Yani bırakın daire başkanını belediye başkanı bile tek başına ödeme yetkisine sahip değildir. Eğer usule aykırı bir işlem gerçekleşiyor ise bu eylem organize bir şekilde planlanır” diye konuştu.

WhatsApp Image 2021 09 22 at 21.12.39 1 Ana Manşet

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir