Abdullah Karapıçak ve Hasan Aksoy’dan Mesaj: Türkçülük Birliğe Çağrıdır

karapicak-hasan-aksoy
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Abdullah Karapıçak ve Hasan Aksoy’dan Mesaj: Türkçülük Birliğe Çağrıdır MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak ve İYİ Parti Samsun İl Başkanı Hasan Aksoy Türkçülüğün bir umut olduğunu belirterek, ‘3 Mayıs Türkçülük Günü’nü kutladı

MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak ve İYİ Parti Samsun İl Başkanı Hasan Aksoy ‘3 Mayıs Türkçülük Günü’ dolasıyla değerlendirmelerde bulundu. Başkan Karapıçak ve Aksoy, Türkçülüğün bir umut olduğunu söyledi.

WhatsApp Image 2021 05 03 at 17.21.11 Ana Manşet

BİR DÖNÜM GÜNÜ

MHP İl Başkanı Karapıçak, ‘3 Mayıs Türkçülük Günü’nün Türk milliyetçileri için önem taşıyan bir gün olduğunu belirterek, ” Türk Milleti ve onun çile çekmiş, özverili evlatları olan Türk Milliyetçileri için ve önem taşıyan bir gündür. Hüseyin Nihal Atsız’ın ifadesiyle de 3 Mayıs 1944, ‘Türkçülerin ızdırabı ile yoğrulmuş bir dönüm günü’ dür. Unutulmamalı ki; 76 yıl önce, milletin ufkunu açmak, değerlerine sahip çıkmak için mücadele sergileyen Türk milliyetçileri, geleceğe ve demokrasiye yönelik her türlü saldırı ve tavrına milli beka şuuruyla karşısındadır. 3 Mayıs birliğe ve beraberliğe çağrıdır. Bu duygu ve düşüncelerimizle 3 Mayıs 1944’ün bütün kahramanlarını rahmet ve minnetle anıyoruz. Aziz milletimizin 3 Mayıs Milliyetçiler Günü kutlu olsun” dedi.

WhatsApp Image 2021 05 03 at 17.21.06 Ana Manşet

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DÜNYA İÇİN BİR UMUT

İYİ Parti Samsun İl Başkanı Hasan Aksoy Türkçülüğün milli şuurun ayaklanması olduğunu belirterek, “Osmanlı’nın son dönemlerinde Türklerin hakir görüldüğü bir dönemi bile yaşamış bu millet. Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatütürk uluslardan bir Türk Devleti yaratmıştır. Türklük dünya için bir umuttur. Mazlum edilenlerin yanında yer almış bir millettir. Bu günlerde maalesef bunu bile bölmeye çalışanlar var. 3 Mayıs Türklerin birlik günüdür. Herkesin kutlu olsun” ifadelerini kullandı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir