Türk Kızılayı’ndan önemli çağrı! Azalma var

Türk Kızılay'dan önemli çağrı azalma var
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türk Kızılayı’ndan önemli çağrı! Azalma var  Türk Kızılay Orta Karadeniz Bölge Kan Merkezi Müdürü Muhsin Yıldırım, salgın ve Ramazan ayı sebebiyle kan bağışlarının azaldığını belirterek, çağrı yaptı.

 

Türk Kızılayı Orta Karadeniz Bölge Kan Merkezi Müdürü Dr. Muhsin Yıldırım, pandemi ve Ramazan ayı nedeniyle kan bağışında azalma yaşandığının altını çizerek, vatandaşlara çağrıda bulundu.

İHTİYAÇ VAR
Türk Kızılay Orta Karadeniz Bölge Kan Merkezi Müdürü Muhsin Yıldırım, dünya genelinde olduğu gibi Türkiye’de de etkisini gösteren yeni tip koronavirüs salgını ve Ramazan ayı nedeniyle kan bağışlarının azaldığını söyledi. Yıldırım
sürekli ihtiyaç olan kanın temini için kan bağışçılarını davet etti.

BAĞIŞA DAVET
Orta Karadeniz bölgesinde Amasya, Ordu, Samsun, Sinop ve Tokat illerini içeren bölgede kan hizmetleri faaliyetlerini sürdürdüklerini dile getiren Yıldırım, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “Pandemi ve Ramazan etkisi ile kan bağışlarında azalma yaşanmaktadır. Ulusal Kan Stoklarımızı korumak ve hastalarımızın artan kan/plazma ihtiyacını karşılamak için tüm sağlıklı bireyleri kan bağışına davet ediyoruz. Kovid-19’a yönelik bir risk unsuru varsa bağış alanına vatandaşlarımızı almıyoruz. Kullanılan malzemeler tek kullanımlık ve dezenfekte ediliyor. Bu anlamda vatandaşlarımız müsterih olsun” diye konuştu.

kizilay1 Samsun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir