banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

03.11.2019, 08:53 2

Trump ve ABD tarihi…

Bugünkü gazetemizde Samsunlular, ABD Başkanı Turmp hakkındaki düşüncelerini dile getirdi…

İşte o düşüncelerden bir kısmı…

“Dünyanın baş belası, apaçık ortada bütün dünyayı yönetmeye çalışması. Bütün kaynakları elde etmeye çalışması. Bu yüzden bizim dostumuz olmadı, olmayacak.

Bence çıkarlarını düşünen, dünyayı yönetmek isteyen birisi ve hiç iyi düşüncelerde olmayan birisi bu yüzden de sevmiyorum Trump'ı. Kendini çok yüksekte görüyor ve bu şekilde gösteriyor.

Dünyanın en büyük sömürgeci devletinin başında olan adam. Ticaretten geldiği için siyaseti çok iyi bildiğini zannetmiyorum. Tutarsız davranışları var. Bugün konuştuğunu yarın inkar eden bir tutumu var. İnsanları çok kolay kandırabilecek birisi.

İstediği zaman kötü olabilen bir insan. Çok zalim davranıyor insanlara ve sadece kendi menfaatini düşünüyor. Ben ileride kendi ülkesine de faydası dokunmayacağını düşünüyorum. İnşallah bir an önce görevinden gider.

Trump hiç iyi birisi değil ve bizim dostumuz gibi görünmeye çalışıyor. Çok fazla duygusal yaklaşıyoruz o yüzden devletlerden dostluklar bekliyoruz, böyle bir şey olmaz devletlerden dostluklar olmaz çıkarlar olur. 'Türk'ün Türk'ten başka dostu yoktur diyorlar' ama kimsenin dostu yok.

Sabah başka konuşuyor akşam başka konuşuyor. Aklı başında değil ve kendini çok güçlü göstermeye çalışıyor ama biz bunlara kanmayız. Türkiye'ye her ne kadar iyi görünmeye çalışsa da biz bunun böyle olmadığını biliyoruz.

Suriye'de yaptıkları belli, Irak'ta yaptıkları ortada. Trump deyince aklıma ölümler, sadece para uğruna ölümler geliyor. Ülkesinde de kendi kafası ne derse onu yapıyor. “

Önceki günkü Sözcü Gazetesi Amerika’nın katliamlarla dolu tarihini, manşetten şu şekilde verdi:

Vietnam’da 4 milyon,

Kore’de 3 milyon,

Kamboçya’da 1 milyon,

Japonya’da 350 bin,

Afganistan’da 1,5 milyon,

Irak’ta 1 milyon,

Ayrıca 15 milyon Kızılderili ve daha niceleri…

Başka söze gerek var mı?

Kalın sağlıcakla…

Yorumlar (0)
banner1474
22°
açık
Namaz Vakti 05 Temmuz 2020
İmsak 03:01
Güneş 05:01
Öğle 12:44
İkindi 16:44
Akşam 20:18
Yatsı 22:08