Uzman Anahtar hrsagency cemre
 
5s dikey Uzmanlar Petrol bilgi

Araç Sahipleri Dikkat! İndirim Talebi Geldi

featured

Araç Sahipleri Dikkat! İndirim Talebi Geldi  Araçlarda yapılması mecburi olan zorunlu trafik sigortası  vatandaşı zorluyor.  Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, zorunlu trafik sigortası fiyatlarında araç sahiplerini rahatlatacak bir indirim yapılması gerektiğini ifade etti. 5 milyon kişinin zorunlu trafik sigortasını yaptıramadığını aktaran Bendevi indirim talep etti.

trafik sigorta kasko en ucuz en uygun enuygun mugla bodrum trafiksigortasi aracsigorta Ekonomi

Palandöken yaptığı yazılı açıklamada, araç sahipleri için önemli gider kalemlerinden birisinin de zorunlu trafik sigortası olduğuna dikkati çekti.

trafik sigortasi tavan fiyatlari Ekonomi

 

Zorunlu olmasına rağmen yaklaşık 5 milyon araç sürücüsünün sigorta yaptırmadığını belirten Palandöken, şunları kaydetti:

“Kura göre de her hafta değişen bu sigorta fiyatları sabitlenmeli, yeni yılda zam yapılmamalı. Bununla birlikte araç sahiplerini rahatlatacak bir indirim yapılmalı. Bu indirim aynı zamanda trafikte sigortalılık oranını da artırmak için çok ciddi bir adım olacaktır. Trafiğe hiç çıkmayan, garajında yalnızca koleksiyon ya da dekor için bekleyen aracı olanlar, bunu ispatladıkları takdirde sigortadan muaf olmalı.”

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Samsun'a Dair Tüm Haberleri Yakından Takip Etmek İçin Uygulamamızı İndirin.