Hilas Otel

Çelik İnşaat

TRAFİK…

Son günlerde devletimiz trafikle ilgili yaptırım kararları aldı. 
Bunlar nedir diye sorarsanız ifade edeyim.
Her trafik polisinin elinde bir ceza makbuzu bir tablet bilgisayar bir fotoğraf makinesi var…
Ne işe yarar bunlar derseniz bu zamana kadar polislerin ellerinde böyle şeyler yoktu, bugün niye var derseniz bunlar trafik kurallarını ihlal edenlere ceza yazmak için verilmiş cihazlar. 
Peki bu cihazlar ve bu kurallar, bugüne kadar işletilmedi de şimdi neden bu kadar sıkı uygulanıyor diye sorarsanız; vatandaşın ağzından cevap vereyim. Vatandaş, ‘devlete para lazım onun için bu kadar sıkı takip ediyorlar’ diyor. 
Tabii ki trafik kurallarına uymak, her vatandaşın yapması gereken bir şey. Hele hele sürücülerin bu kurala herkesten fazla uyması gerekli. 
Ama şehir içinde bu kuralları uygulamaya çalışanlar, bazen ister istemez zor durumda kalıyor. Bu kuralları uygularken; acaba yerel yöneticiler altyapıyı yeterince uygun hale getirdiler mi acaba… Şehir içindeki trafik işaretleri doğru çalışıyor mu mesela… Misal vereyim Gar binasından Lise Caddesi’ne yani Shell benzinliğine doğru çıkarken, ışıklar çok kısa yanıyor üç araba geçene kadar kırmızı ışık yanmaya başlıyor. Bu yanlışlık Liman kavşağının orada da var. 
Peki şehir içindeki göbekler uygun mu? Otopark sorunu başka bir dert, belli yerlere çok büyük otoparklar yapılması gerekiyor.  Daha doğrusu, bu işin uzmanlarının oturup Samsun’la ilgili bir çalışma yapması ve yerel yönetimlerle işbirliği içine girmesi gerekir. 
Samsun’dan Atakum’a akşamları yarım saatte gidiliyor sabah gelişler de aynı şekilde. Bu işe yeni gelecek yönetimlerin muhakkak bir çözüm bulması gerekiyor. 
Yani işimiz zor, çünkü sorun çok problem çok. 
Altyapıyı halletmek zor. 
Şehir imar probleminden dolayı kilitlenmiş. Bu günler daha iyi günler, ileride trafik hepten kilitlenecek. Deveye sormuşlar boynun niye eğri diye o da nerem doğru ki demiş.
Onun için ceza kesmeye devam. 
Ama dikkat edin bu cezaları fazla uzatmayın, önümüzde seçim var…

YORUM EKLE

banner1313

banner1300