banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

Ve tarih belli oldu! 5 Ekim'de başlıyor

banner1357

Trabzon'un Çaykara ilçesindeki dünyaca ünlü turizm merkezi Uzungöl kaçak ve çarpık yapılaşmadan kurtuluyor. İmar barışına uygun olmayam 118 yapının yıkımı için yapı sahiplerine Çaykara Belediyesi tarafından tebligatlar gönderilmeye başlandı. Yıkımlara 5 Ekim tarihinden itibaren başlanacağı belirtildi. 

TRABZON 02.10.2019, 10:29
Ve tarih belli oldu! 5 Ekim'de başlıyor
banner1353
banner1375

40 yıl önce bir mısır tarlasını andıran, bugün ise dünyaca ünlü bir turizm merkezi haline gelen Uzungöl için turizm sezonunun sona ermesi ile birlikte harekete geçildi. Bölgedeki imar barışına uygun olmayan kaçak ve çarpık yapıların yıkımı ile ilgili Trabzon Valiliği'nden Çaylara Belediyesi'ne bir yazı gönderilerek yıkım yapılacak yerlen boşaltılması ve yıkıma uygun hale getirilmesi istendi. 

YAZI GÖNDERİLDİ

Yazıda “İlimiz Çaykara ilçesi Uzungöl mahallesi ve çevresinde Doğal SİT Alanı ve Özel Çevre Koruma Bölgesi içinde bulunan ve belediye başkanlığınızca yıkım kararı alınan bu yapılan maliklerine 5 Ekim 2019 tarihine kadar yapılarını boşaltmaları yönünde gerekli tebligatların yapılarak binaların boşaltılmasının sağlanması, gerektiğinde boşaltılmaları ve boşaltıldığına dair tutanakların Valiliğimize (Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ne) gönderilmesi” ifadeleri yer aldı.

Bu yazının ardından harekete geçen Çaykara Belediyesi Uzungöl’deki yapı sahiplerine tebligatları göndermeye başlarken, 5 Ekim 2019 tarihine kadar yapılan boşaltılması istendi.

Yorumlar (0)