banner1571

banner1584

banner1575

banner1499

banner1496

banner1324

banner1581

Validen flaş koronavirüs açıklaması! Son haftalarda vakalar arttı!

Koronavirüs gündemi meşgul etmeye devam ederken, illerden tedirgin eden açıklamalar gelmeye devam ediyor. Gelen bir son dakika haberine göre Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu'ndan korkutan bir haber geldi. Vali Ustaoğlu, yaptığı açıklamasında vakaların son haftalarda çok arttığı belirtti

TRABZON 31.10.2020, 14:29
153
Validen flaş koronavirüs açıklaması! Son haftalarda vakalar arttı!

Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu'ndan Trabzon'da artan koronavirüs vakalarına ilişkin önemli bir açıklama geldi. Vali açıklamasında, "Covid-19 ev oturmaları, akraba ziyaretleri gibi sosyalleşme anlarında vatandaşlarımızın risk görmediği kişilerden, kendi yakınlarından daha çok bulaşıyor" dedi.

İL GENELİNDE ARTIŞ BAŞLADI

Trabzon Valiliği'nin oluşturmuş olduğu Salgın Denetim Merkezi Üyeleri Vali Ustaoğlu başkanlığında bir araya geldi. Düzenlenen toplantı sonrasında ilin güncel verileri paylaşıldı. Mart ayının ortalarından günümüze kadar gelen bu noktada, ülke genelinde olduğu gibi Trabzon'da da artış yaşandığı belirtildi.

ARA VERİLMESİ GEREKİYOR

Toplantı sonrasında yapılan açıklamada Vali Ustaoğlu, kentte aile ziyaretleri ve akraba ziyaretleri gibi sosyal temaslı faaliyetlere ara verilmesi gerektiğini belirterek, "Özellikle il dışından gelen ve virüs taşıyıp taşımadığı bilinmeyen akrabalarla, yakın aile dostlarımızla, komşularımızla ilişkilerimizde, salgının ciddi artış gösterdiği şu dönemde mutlaka mesafeli olmalıyız. 'Yakınımda yoktur' yanılgısına düşmeyelim. Covid-19'un bulaşıcılığı ve ölümcül etkisi artık hepimizin malumudur. Yine iş yerlerimizde, toplu taşımada, kalabalık ortamlarda maske kullanımı noktasında, mümkün olduğunca mesafe bırakma ve hijyen sağlama konularında ciddiyeti elden bırakmayalım" dedi.

SALGININ ÜSTESİNDEN EL BİRLİĞİYLE GELİRİZ

Vali, açıklamasının devamında İl Salgın Denetim Merkezi üyelerinin çalışmasından memnun olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

"Sağlık çalışanlarımız başta olmak üzere bizlerin ve salgının bitirilmesi yönünde çaba sarf eden tüm görevlilerin emeklerinin boşa çıkmaması için topyekün bir kararlılıkla mücadele gerekiyor. Vatandaşlarımızdan istirhamım günlük yaşantılarına konunun ciddiyetini akıllarından çıkarmadan devam etsinler. İnşallah salgındaki bu yukarı yönlü ilerleme hepimizin üstün gayretleriyle yakın zamanda tersine döner ve salgının üstesinden el birliğiyle geliriz"

Yorumlar (0)