banner1320

Ortadan ikiye ayrıldı!

Trabzon'da zemin ve duvarlarında çatlaklar odluğu tespit edilen 4 katlı bina tedbir maksatlı tahliye edildi.

Ortadan ikiye ayrıldı!
banner1314

Trabzon'da zemin ve duvarlarında çatlaklar odluğu tespit edilen 4 katlı bina tedbir maksatlı tahliye edildi.

Trabzon'da, zemin ve duvarlarında çatlaklar meydana gelen 4 katlı bina, tedbir için boşaltıldı.

Ortahisar ilçesine bağlı Yalı Mahallesi Alioğlu Sokak'ta yer alan Dil Apartmanı'nda, gece saatlerinde çatlaklar meydana geldi

Bina sahiplerinin haber vermesiyle beraber olay yerine gelen polis ve belediye ekipleri, binada yaşayanları tedbir maksatlı tahliye etti.

Söz konusu apartmanda yaşayan 11 kişi, tahliye işlemlerinden sonra akrabalarının yanına yerleştirildi. Çevresine güvenlik şeridi çekilen binaya giriş çıkışa izin verilmiyor.


Sabah saatlerinde binaya gelen belediye ekipleri, teknik incelemeler gerçekleştirdi. Yapılan incelemelerin ardından hazırlanacak rapora göre, binayla alakalı karar verilecek.

Bina sakinlerinden Atilla Bahar, açıklamasında, ilk olarak üst komşusunun evinde yerdeki mermerlerde çatlama gördüklerini ifade ederek, "Korktuk. Ev sahiplerine ve belediyeye haber verdik. Ekipler gelerek güvenliği sağladı ve can kaybı olmasın diye evleri boşalttık" dedi. 

Yalı Mahallesi Muhtarı Dursun Kara da çatlaklar meydana gelen binanın tahliye edildiğini ifade ederek, bina sakinlerinin, akrabalarının ve komşularının yanına yerleştirildiğini belirtti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1300