banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

Karadeniz'de 77 model paletli Toros

banner1357

Trabzon'da oto makas ustası tarafından yapılan paletli Toros, Karadeniz yaylarında ilgi görüyor.

TRABZON 18.02.2019, 11:11
Karadeniz'de 77 model paletli Toros
banner1353
banner1375

Trabzon'da makas ustası olarak çalışan Gökhan Türkmen kar yağışının etkili olduğu yaylalarda gezmek için araç yaptı. 1977 model Toros marka otomobile palet takan Türkmen, tank düzeneğinin benzerini araca uyarladı.

Türkmen yaptığı açıklamada “Kendi imkanlarımızla tasarlayarak aracı yaptık. Araçta direksiyon yok, sağ ve sol frenler sayesinde dönüyoruz. Sol freni tuttuğunuzda araç sola, sağı tuttuğunuzda da sağa dönüyor. Frende ise Allaha emanet duruyoruz. Bir şekilde duruyor” dedi. 

Araca paletli toros ismini veren Türkmen, "Bazıları eleştiriyor burayı keşke bu şekil yapsaydın ama genelde iyi eleştiriler oluyor. Yaylada yoğun kar olduğu için burada kalmamak aslında bu aracı tasarladık. Direk lastikli olduğu zaman gidemiyorsun bizde paletli yapmaya karar verdik. İsmini paletli toros olarak koyduk. Hem yakıtı uygun olsun hem de bizim işimizi görsün diye böyle bir aracı paletliye dönüştürmeye karar verdik. Arabanın değişen bütün parçaları bende sanayide usta olduğum için kendim yaptım. Yaylaya çıkardıktan sonra aracı test ederek bütün eksikliklerini tamamladık” diye konuştu.

Yorumlar (0)