banner1320

Hayalleri vardı, genç yaşta tüm hayallerine veda etti...

Trabzon'da henüz 24 yaşındayken iki akciğerini kaybeden ve iki yıl aradan sonra beklediği akciğere kavuşan 26 yaşındaki Elif Baltacıoğlu, akciğer naklinden 3 gün geçtikten sonra hayatını kaybetti. 

Hayalleri vardı, genç yaşta tüm hayallerine veda etti...
banner1314

Karadeniz Teknik Üniversitesi Bilgisayar Öğretmenliği bölümünden mezun olan ve ardından da KPSS'ye girerek en büyük hayali olan öğretmenlik atamasını bekleyen 24 yaşındaki Elif Baltacıoğlu, aniden geçirdiği rahatsızlık nedeniyle gittiği hastanede iki akciğerini de kaybettiğini öğrendi. Ankara'da kiralanan bir evde iki yıl boyunca akciğer nakli için sıra bekleyen Elif Baltacıoğlu, burada cihazlara bağlı şekilde yaşam savaşı verdi. 

Uzun bekleyişini sürdüren genç öğretmen, geçtiğimiz günlerde bir gencin akciğerinin kendisine nakledileceğini öğrendi. Bu haber üzerine sevinç çığlıkları atan Baltacıoğlu, özel bir hastanede nakil için hayatının en önemli ameliyatına girdi. Nakil ameliyatının ardından yoğun bakıma alınan 26 yaşındaki genç, yapılan tüm müdahalelere rağmen 3 gün sonra hayatını kaybetti. 

Öğretmen olmak isteyen Baltacıoğlu, henüz 26 yaşında, gençliğinin baharında hayallerini de geride bırakarak yaşama veda etti. Baltacıoğlu'nun ölümü, başta ailesi olmak üzere tüm sevenlerini yasa boğdu. 

Genç öğretmenin cansız bedeni, bugün Çaykara ilçesinin Yeşilalan Mahallesi'ne getirilerek gözyaşları arasında defnedildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1300