doğa yataks cemre
 
5s dikey izosam bilgi

Toprağa Çiğ Yumurta Ektiğinizde Olanlara İnanamayacaksınız!

Toprağa-Çiğ-Yumurta-Ektiğinizde-Olanlara-İnanamayacaksınız!
Daha Fazla Göster

Toprağa Çiğ Yumurta Ektiğinizde Olanlara İnanamayacaksınız! Çiçek bakımı oldukça zordur. Evde veya bahçede çiçek sebze meyve ve bitki bakımı yapanlar toprağın verimini arttırmak için zirai ilaçlara baş vursalar da kimyasal ilaçlara gerek kalmadan 1 adet çiğ yumurta verim arttırmak için fayda sağlayacaktır.

Bitkileri ekerken toprağın zeminine bir adet çiğ yumurta ekin. Yumurta kabuklarının içerdiği kalsiyum ve çeşitli mineraller toprağa fazla miktarda mineral sağlıyor. Toprağın altına bırakacağınız çiğ yumurta sayesinde toprağınız hem mineral kaynağı olacak, hem ektiğiniz bitkilerin köklerinin çürümesini engelleyecek hem de, ekmiş olduğunuz sebze ve meyvelerin verimliliğini büyük ölçüde arttıracaktır.

Uygulaması basit

İlk olarak bitkinizi ekeceğiniz toprağı seçmelisiniz. Daha sonra çiğ yumurtanızı toprağa koyup üzerine toprak serpin.

Yumurtanız çürümeye başladıkça toprağınız mineral deposu olacaktır. Bu işlemi bozulmuş yumurtalardan yapmak daha iyi sonuç verecektir.

Profesyoneller tarafından uygulanan bu yöntem daha sonra bahçesinde sebze, meyve ve çiçek yetiştiren insanlar tarafından da uygulanmaya başlandı. Ve çok iyi sonuçlar alındığı söyleniyor. Profesyoneller bunu muz kabukları ile de deniyorlar. Dilerseniz sizde aynı yöntemle deneyebilirsiniz.

Sıcak ortamı seven ve bakımı oldukça kolay olan bazı çiçekler, hem evinizin dekorasyonunu tamamlayacak hem de bulunduğu ortama fayda sağlayacak. Kaloriferin üstüne koyabileceğiniz çiçekler…

1. SUKULENT

Aslında bir çöl bitkisi olan sukulentler, ne direkt güneş ışığını ne de çok gölge bir ortamı severler. Evinize en uygun sukulenti bulmak için oldukça fazla alternatifiniz olacak.

2. MENEKŞE

Bilinen 500’e yakın türü vardır. Havaların ısınmasıyla birlikte çiçek açarlar. Doğrudan güneş ışığına maruz kalmayı sevmezler.

3. ORKİDE

Şık görüntüsüyle bulunduğu ortama estetik katan orkideler, sıcağı oldukça çok sever. Gün ışığıyla hızlı büyür ve çok çiçek verir.

4. KALANŞO

Minik çiçekleri ve farklı renkleriyle gözleri kamaştıran kalanşo çiçeği, sıcağı oldukça çok sever.

5. KELEBEK ÇİÇEĞİ

Dengeli bir ışık ve sıcaklık sayesinde bu narin mor çiçekler evinize neşe katabilir. Ekşi yonca için en uygun yer pencere yakınında, orta derecede ışık alacağı bir yer olacaktır.

6. BARIŞ ÇİÇEĞİ

Kaşık çiçeği de denilen bu çiçek, belki de evlerde en çok gördüğümüz bitkilerden biridir. Ancak kolay bakımına rağmen küçük çocuğunuz veya evcil hayvanınız varsa bu çiçekten uzak durmak isteyebilirsiniz çünkü yaprakları zehirli olabilir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir