banner1518

banner1567

banner1526

banner1499

banner1496

banner1534

banner1581

18.02.2021, 09:49 53

Toplumun Nefesi; Uyandıran taşlardı onlar...  

Merhaba kıymetli okuyucularım; bizlere birlikte alfabeyi, nefes almayı ve insana birlikte yaşamanın etik değerlerini öğreten, bunun için bizlere gelecek adına nefes almanın egzersizliğini yapan, yaptıran eğitmenlerin daha doğrusu toplumu uyandıran taşlardan bahsetmek istiyorum.
Başta ilkokul öğretmenim olmak kaydıyla bizlere eğitim veren, hayatın doğru ve yanlışlarını eğiterek öğreten ve örneklemeler yapan eğitmenlerimize uyandıran taşlar olarak saygı duyuyorum.
Evet, bizler dünü unutmamalıyız. Neden mi? Çünkü uyutan insanlara karşı kendin ola bilmen için bizleri yaşarken söylemlerini eylemleriyle uyandıran taşlardı onlar.
Din adına toplumu kandıran şarlatan üfürükçülere karşı bizleri İslami ilim bilgisi ile doğruları öğreterek uyandıran taşlardı onlar.
Aile olmanın, birlikte paylaşmanın anne baba sevgisini sözlerle değil birlikte paylaşarak öğreten ve uyandıran taşlardı onlar.
Toplum olarak yaşarken farkındalıkları bizlere ilmiyle bilimi doğru öğreten hocalarımıza her zaman saygı duymalıyız. Nitekim de kendi adıma saygı duymuşumdur.
İşte dün evinde hakkın rahmetine kavuşmuş olan değerli hocamız PSİKOLOG Doğan CÜCELOĞLU. Topluma çok şeyler anlattı, yaşattı yaşatırken de soru cevap olarak duygudaşlık yapmamızı bizlere öğretti. 
Ayrıca; Türk insanının düşünce, duygu ve davranışlarını bilimsel psikoloji kavramları içinde inceleyen kitaplar yazmaktaydı.
Cennet mekanı olsun. Ailesi ve sevenlerine sabır dilerim.

Sonuç olarak; düşündürebilmek, gelecek için üretilecek ürünün ana kapısıdır. ( Kazım İLHAN )
İnsanın ilim ve edebi, en büyük varlığıdır. Eskimez, çürümez, kaybolmaz.( Mevlana)  
Bu sözün ne kadar önemli olduğunu konular işlendikçe fark edeceğimizden eminim.
Toplumun ve ailenin en büyük ilacı doğru iletişimdir. ( Kazım İLHAN )
Birlikte siz, biz demeden, sıcak, sevecen ve mutlu birlikteliklerin bir arada olduğu sağlıklı neşeli yarınlar dilerim. Hoşça kalın...
                                                                                  


 

Yorumlar (0)