banner1496

banner1499

banner1334

11.07.2020, 08:29 37

Toplumun Nefesi; İstikrar, Başarının Gizli Anahtarıdır.

Merhaba kıymetli okuyucularım; Eğer hayatınızda başarı istiyorsanız durum tespiti yapıp gerekli çalışmaları uygulamanız gerekir.

Çok iddialı konuşan birisi değilimdir biliyorsunuz ama bu konuda çok iddialı konuşacağım, SAMSUNSPOR 3 yıl içerisinde Süper Lig'de zirveyi zorlayan ve Avrupa kupalarına giden, daha sonra da şampiyonluğu zorlayan, şampiyon olan takımların, büyüklerin karşısına aslan gibi dikilecek bir takım olacak.

Evet, bu sözün sahibi Ertuğrul SAĞLAM Hocamızdır.

Peki, sonuç ne oldu; Türkiye Futbol Federasyonu tarafından şampiyon ilan edilen YILPORT SAMSUNSPOR, 2017-2018'de veda ettiği TFF 1. Lig'e döndü.

Bu başarıda payı olan; Yüksel Yıldırım ve Yıldırım Holding sayesinde Samsunspor o çok kısa geçmişe kadar ki süregelen büyük tüm sıkıntılarından kurtuldu. Bu vesileyle başta Yüksel Yıldırım Bey, Ertuğrul SAĞLAM Hocam, Yönetim Kurulu, futbolcular ve de 12nci adam olarak taraftara sonsuz saygılarımı sunarım.

Başarı için neler yapılmalıdır?

İnsanın başarılı olmasının ilk adımı, “Ben bunu yapmak istiyorum.” diyebilmesidir. Bu istek sizi harekete geçirecektir. İkinci adım ise bireyin kendisini tanıyarak nasıl bir yol izleyeceğini belirlemesidir.

Bu yol haritası; Varacağınız noktayı, karşılaşacağınız engelleri, bu engelleri nasıl aşacağınızı ve bu engelleri aşmak istemediğinizde karşılaşacağınız sonuçları içermelidir. Bu yol haritası sizi belirsizlikten kurtaracaktır.

Hedefleriniz doğrultusunda gerekli bilgi donanımına sahip olmanız gerekir. İnsanın bilgi donanımı, uygun davranış kazanımı ve beceri geliştirmesi başarı için uygun bir alt yapının yegâne koşuludur.

Kendinizi tanımak ve hata yapabileceğinizi bilmek hem düşünce sisteminizi hem de duygularınızı değiştirme şansınızı artırır. Çevreyi, yetersizlikleri ya da koşulları suçlamak yerine bunlara dair yorumlarınızı değiştirmeye çalışın. Unutmayın, kendinizi değiştirmek çevreyi değiştirmekten daha kolaydır.

Hedeflerinizi basit şekillerde basamaklanırsa; Bu sizin başarabildiklerinizi fark etmenizi sağlar ve başarmak için sıradaki basamağın ne olduğunu daha somut görmenize yardımcı olur.

Hayatınız yaptığınız tercihlerin toplamıdır. Tercihleriniz sonucunda doğan sorumluluklar size aittir. Mutlu olmak ve başarıya ulaşmak istiyorsanız tercihleriniz hedefleriniz doğrultusunda belirlemek zorundasınız.

İstikrar, başarının gizli anahtarıdır.

Yaşanan olumsuzluklar karşısında pes etmemektir.

Yorulacağınız, devam edecek takati bulmayacağınız anlar olsa bile asla pes etmeyin. Çalışma, düşünme ya da davranma biçiminizi değiştirin. Engellerin sizi durdurmasına ya da yolunuzdan alıkoymasına asla izin vermeyin!

Sonuç olarak; SAMSUNSPOR SEVDALISI olarak, Takımımıza İyi günde, kötü günde her yönüyle destek olmak için; Yönetim ve takımımıza karşı pozitif olmalıyız. Takım ürünleri ile kombine bileti almalıyız ve de stadı her maçta doldurmalıyız.

Düşündürebilmek, gelecek için üretilecek ürünün ana kapısıdır. ( Kazım İLHAN )

Bu sözün ne kadar önemli olduğunu konular işlendikçe fark edeceğimizden eminim.

Toplumun ve ailenin en büyük ilacı doğru iletişimdir. ( Kazım İLHAN )

Sizlerin düşünce ve duygularınız benim için önemli; Paylaşmak ve paylaşılmasını istediğiniz konularınızı bekliyorum. Saygılarımla.

Birlikte siz, biz demeden, sıcak, sevecen ve mutlu birlikteliklerin bir arada olduğu sağlıklı neşeli yarınlar dilerim. Hoşça kalın

kilhan61@hotmail.com KAZIM İLHAN

SOSYOLOG VE AİLE DANIŞMA

Yorumlar (1)
Aliosman KEFELİ 1 ay önce
Eline ve yüreğine sağlık hocam.
banner1474
22°
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 10 Ağustos 2020
İmsak 03:50
Güneş 05:31
Öğle 12:45
İkindi 16:37
Akşam 19:49
Yatsı 21:23