doğa sürücü kursu cemre
 
5s dikey arslan bilgi

Toksik Ne Demek? Toksik İnsan Özellikleri

toksik-nedemek
Daha Fazla Göster

Toksik Ne Demek? Toksik İnsan Özellikleri Son dönemlerde herkesin dilindeki “toksik” kelimesi sosyal medya kullanıcıları tarafından en çok araştırılanlar arasında yer alıyor. İşte Toksik ilişki ve toksik insan terimleriyle karşılaştığımız kelimenin anlamı…

Toksik (Toxic) kavramı son zamanlarda en çok kullanılan ifadeler arasında yer alıyor.

Toksik kişi, toksik arkadaş, toksik ilişki, toksik erkek, gibi mecazlı söylemlerin yanı sıra toksik etki ve toksik şok sendromu gibi kavramlarla tıpta da yer edinen toksik teriminin ne olduğu ve anlamı merak konusu oldu.

Peki toksik ne demek? İşte kullanım alanı…

TOKSİK NE DEMEK?

Toksik kelimesi Türkçe’de “zehirli” anlamına gelir.

Daha çok sosyal medyada ve oyunlarda karşılaştığımız toksik kelimesi birini rahatsız eden, kötü ve kışkırtıcı sözler kullanan insanlara söylenmektedir.

– Toksik insan:

Bu kelimede toksik mecazi anlamda kullanılmıştır. Davranışları ya da sözleri karşı tarafın motivasyonunu düşüren, kötü enerji veren kişiler toksik insan şeklinde tanımlanır.

Toksik insan özellikleri arasında şunlar bulunur;

Kendini üstün görme
Başarılarınızı küçümseme
Her şeye negatif yaklaşma
Özür dilememe
Sürekli şikayet hali
İçten pazarlıklı olma
Manipülatif tavırlar

– Toksik madde:

Zehirli madde anlamına gelir. Etilen glikol ve hidrojen peroksit, toksik maddelere örnek olarak gösterilebilir. Bu maddeleri yutmak ya da doğrudan solumak ölümle sonuçlanacak birçok hastalığa neden olabilir.

– Toksik ilişki:

Çiftlerin sürekli birbirine zarar vermesine ve ayrılık fikrinden bir türlü kurtulamamasına rağmen asla birbirinizden kopamadığı ilişkidir.

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir