Tokat'ta gözlerinin oyulduğu iddia edilmişti

Tokat'ta bulunan ve gözlerinin oyulduğu iddia edilen köpeğin aslında hasta olduğu ortaya çıktı.

Tokat'ta gözlerinin oyulduğu iddia edilmişti
banner1314

Tokat'ın Pazar ilçesinde golden retriever ırkı köpeğin gözelerinin oyulduğu iddia edildi. Pazar Kaymakamlığı ve hayvan severler köpeği tedavi edilmek üzere İstanbul’a gönderdi. Veteriner hekimin kontrollerinin ardından aslında köpeğin gözlerinin oyulmadığı, kanser rahatsızlığı geçirdiği ortaya çıktı.

Sokak Hayvanlarını Koruma Yaşatma Rehabilitasyon ve Eğitim Derneği (SOHAYKO) Genel Başkanı Yasin Yılmaz yaptığı açıklamada “Veterinerlerimizin ilk kontrollerinde köpeğin ağır bir kanser rahatsızlığı geçirdiği belirlendi. Gözleri ve ağız içi inanılmaz şekilde yaralarla kaplı ve kanayan bu yaralara acil müdahale bulunuldu. Vatandaşlarımız sosyal medyada her gördüklerine inanmasınlar. Bu olay resmen bir ülkemizde infiale yol açtı” dedi.

Sokak Hayvanlarını Koruma Yaşatma Rehabilitasyon ve Eğitim Derneği (SOHAYKO) Genel Başkanı Yasin Yılmaz, Pazar Kaymakam vekili Ömer Saygılı'ya, Pazar ilçe jandarma komutanlığına ve hayvan severlere teşekkür ederek  “Köpeğin tedavisi çok uzun ve meşakkatli olacak. Muhtemelen tedavi için yurt dışında bulunan bazı ilaçlar temin etmeleri gerekecek” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1312