banner1320

Tek amacı arabasını satmaktı, başına gelmeyen kalmadı

Tokat’ın Niksar ilçesinde bir kişi, internet üzerinden kamyonetini satmak için iletişime geçtiği kişiler tarafından sahte dekontla dolandırıldı. 

Tek amacı arabasını satmaktı, başına gelmeyen kalmadı
banner1314

Alınan bilgilere göre, Niksar’da oturan Erdoğan Karakaş isimli vatandaş kamyonetini satmak için internete koydu. Karakaş’ı telefonla arayan bir şahıs aracı almak istediğini ifade etti. Niksar’da M.A. ve H.Ö. isimli şahıslarla buluşan Karakaş'ın 53 bin 500 lirada anlaşarak aracın satışını vermek için notere gittiği ifade edildi. Satış öncesi kendisine parasını hesabına yatırdıklarına ilişkin sahte bir banka dekontunu WhatsApp üzerinden göstererek aracın satışını alan şahıslar kayboldu.

Satış sonrası bankaya giden Erdoğan Karakaş hesabında paranın olmadığını görmesi üzerine dolandırıldığını anlayarak polis merkezine müracaat ederken, hemen harekete geçen Niksar asayiş ekipleri konuya dair çevre il ve ilçeleri bilgilendirerek yaklaşık 3 saat sonra Sivas ilinde aracı ve şahısları yakalattı. Şahıslar araçla birlikte Niksar ilçesine getirilerek emniyette sorguya alındılar.

Dolandırıcılık yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınan M.A. ve H.Ö. adlı şahıslar emniyetteki sorgularından sonra çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanarak Çamlıbel Cezaevine gönderildi.

Aracını satarken dolandırılan Erdoğan Karakaş olayın nasıl olduğu hakkında şu ifadeleri kullandı: 

“Arabamı satmak için internete ilan koymuştum, ilanı gören birisi telefon açtı arabama talip olduklarını ve satın almak istediklerini söylediler. Niksar ilçe girişinde 53 bin 500 liraya pazarlığımızı bitirdik. Satış yapmak için notere gittik, orada satış yapılırken, bunlar bana whatsapp üzerinden bir banka dekontu gönderdiler paramı yatırdıklarını söylediler. Ben de 53 bin 500 liralık dekonta baktım hesap numarası doğru, yarım saat içerisinde hesaba para aktarılacağı için yarım saat bekledim. Yarım saat içerisinde satışı aldılar parayı yatırdık diyerek çekip gittiler. Şahısları telefonla aradığımda beni oyalayarak bir yanlışlık olduğunu söyleyip Reşadiye tarafında yanlışlığı geri düzeltmek için döndüklerini bana söylediler ve daha sonra da kendilerine ulaşamadım.”

“Ben dolandırıldım başkası dolandırılmasın”

Dolandırıldığını anlayınca hemen polise giderek şikayetçi olan Erdığan Karakaş, “Ben yarım saat bekledikten sonra hesapta para olmadığını fark ettim ve hemen emniyete giderek şikayetçi oldum. Sağ olsun polis arkadaşlar olaya hemen el attılar ve her tarafa bildirdiler ve arabamızı ve şahısları Sivas’ta ele geçirdiler. Bu iş benim başıma geldi, bundan sonra herkes dikkatli olsun. Ben çok şükür atlattım bir başkasına daha bu tip insanlar sebep olmasın” dedi.

Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2019, 21:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1300