Uzman Anahtar https://bit.ly/3xMVYA6 cemre
 
5s dikey akın HRS Ajans

TikTok Fenomeni Canlı Yayında İntihar Etti!

featured

TikTok Fenomeni Canlı Yayında İntihar Etti! Bir süredir psikolojik sorunları iddia edilen 25 yşındaki sosyal medya fenomeni, yaptığı canlı yayın sırasında böcek ilacı içerek yaşamına son verdi.

‘Luo Xiao Mao Mao Zi’ ismiyle bilinen TikTok fenomeni, bir sosyal medya platformunda canlı yayın sırasında böcek ilacı içerek yaşamına son verdi.

TikTok Fenomeni Canli Yayinda Intihar Etti1 1 Güncel

Son dönemlerde yayınladığı videolarda depresyondan bahseden ve bazı sosyal medya kullanıcılarını da intihar etmesi için teşvik ettiği ettiği öne sürülen ‘Luo Xiao Mao Mao Zi’ isimli TikTok kullanıcısı canlı yayın sırasında böcek ilacı içerek yaşamına son verdi. Olay sonrası hastaneye kaldırılan fenomen, tüm çabalara rağmen kurtarılamadı.

“HAYALET EVLİLİK” İÇİN KÜLLERİ ÇALINDI

Fenomenin vefatının ardından ise oldukça ilginç bir olay yaşandı. Kadının külleri, bulunduğu cenaze evinde bir çalışan tarafından çalındı. Çalışanın, külleri başkalarına ‘hayalet evlilik’ için sattığı ifade edildi. Planı yaptığı öğrenilen 3 şahıs, kısa sürede polisler tarafından yakalandı.

TikTok Fenomeni Canli Yayinda Intihar Etti1 2 Güncel

3 BİN YILLIK GELENEK
Hayalet evlilikler, Çin’de bir gelenek olarak görülüyor. Dünyadan ayrılan ruhların, çocukların refahını korumak için evlenmesini gerektiğine inanılıyor. 3 bin yıllık bu gelenek, genelde ölmüş çocuklarına bir partner bulmak isteyen aileler tarafından yapılıyor. Hatta son zamanlarda sanal marketlerde ‘hayalet çöpçatanlar’ bile satılıyor.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Samsun'a Dair Tüm Haberleri Yakından Takip Etmek İçin Uygulamamızı İndirin.